Primož Roglič je bil na kronometru osem sekund hitrejši od Richieja Porta. Foto: EPA
Primož Roglič
Roglič je pred tremi tedni zmagal že na kronometru na Dirki po Baskiji, kjer je skupno zasedel peto mesto. Foto: EPA
Simon Yates, Richie Porte in Primož Roglič
Najboljši trije na 71. Dirki po Romandiji - Simon Yates, Porte in Roglič. Foto: EPA

Skupni zmagovalec dirke, ki šteje za svetovno serijo, je Avstralec Richie Porte, ki je bil na kronometru drugi. Pred zadnjo etapo vodilni Britanec Simon Yates je zdrsnil na drugo mesto z 21 sekundami zaostanka za Portom. Rogliča je ugnal za pet sekund.

Na kronometru je bil Zasavec od Porta hitrejši osem sekund, potem ko je zelo dobro odpeljal prvi del vožnje na čas, ko se je cesta rahlo vzpenjala, še boljši pa je bil v drugem delu, ko se je trasa spuščala. Na tretje mesto se je uvrstil Američan Tejay van Garderen, ki je zaostal 34 sekund. Yates je bil 12. z 48 sekundami zaostanka. Pred kronometrom je imel 19 sekund prednosti pred Portom.
Trikratni zmagovalec Toura Chris Froome je zadnji dan dirke zasedel deveto mesto (+0:46), skupno pa 18. (+1:55).
27-letni Roglič, nekdanji smučarski skakalec, je letos nanizal že vrsto sijajnih izidov. Februarja je zmagal na petetapni Dirki po Algarveju na jugu Portugalske, marca je bil skupno četrti na dirki Tirreno-Adriatico, pred tremi tedni pa je dobil dve etapi na Dirki po Baskiji in se uvrstil na končno peto mesto.