Simona Špilaka od zmage na Dirki po Švici loči le še nedeljski kronometer. 30-letni Špilak je
Simona Špilaka od zmage na Dirki po Švici loči le še nedeljski kronometer. 30-letni Špilak je "švicarski krog" leta 2015 že dobil. Foto: EPA
Peter Sagan
Peter Sagan se je veselil druge etapne zmage na letošnji Dirki po Švici. Foto: EPA

Kolesarji so po Schaffhausnu naredili osem krogov, dolgih po 12,5 kilometra. Na koncu je Sagan slavil pred Italijanoma Sachem Modolom in Matteom Trentinom. To je bila druga etapna zmaga za Sagana na letošnji Dirki po Švici.

V skupni razvrstitvi bolj ali manj ravninska etapa pričakovano ni prinesla sprememb. Slovenec Simon Špilak, ki je bil tokrat 51., je ohranil 52 sekund naskoka pred Italijanom Damianom Carusom. Špilak jih bo branil na nedeljskem 28,6-km kronometru. Ta bo prav tako potekal v Schaffhausnu. Drugi Slovenec Matej Mahorič je bil 18.

Roglič na Nizozemskem izgubil vodstvo
Primož Roglič
pa je na dirki Ster ZLM na Nizozemskem izgubil vodstvo. V četrti, predzadnji etapi, je kolesar ekipe Lotto NlJumbo sicer pokazal tudi svoje sposobnosti v vožnji navkreber, zasedel je tretje mesto, kar pa ni bilo dovolj, da bi zadržal skupno vodstvo. Tega je prevzel zmagovalec 187 kilometrov dolge etape Portugalec Joe Goncalves. Roglič za njim zaostaja osem sekund.