Stephen Curry je dosegel 15 zaporednih točk Golden Stata v manj kot dveh minutah. Foto: Reuters
Steph Curry je izza črte metal 5/8. Foto: Reuters

je finala Zahoda na 1:1.

MVP lige je imel do takrat povprečno tekmo. Zadel ni od prve četrtine naprej, za svojih 11 točk je porabil devet metov. 118 sekund pozneje je imel Curry na svojem računu 26 točk iz 13 metov. Golden State je naskok desetih točk povečal na dvajset in dvoboj je bil odločen.

Curry je najprej "potopil" trojko, nato je Durant nad njim naredil prekršek pri novem metu izza črte in pri tem dobil zaradi ugovarjanja še tehnično napako. Curry je zadel vse štiri proste mete. V naslednjem napadu je padla nova trojka, spet je bil avtor seveda Curry. Nadaljeval je z dvojko (pohodil je črto za tri točke) in čarobni dve minuti zaključil s tretjo trojko.

S komolcem je vse v redu
Najboljši košarkar na svetu je v prvi četrtini poskrbel za zaskrbljenost med navijači, potem ko je v boju za žogo zletel med navijače in si poškodoval komolec. "S komolcem je vse v redu," je povedal Curry, ki je na isti komolec padel še enkrat v tretji četrtini. "Zdaj je videti, kot da bi bila na njem teniška žogica. Vse bo v redu," je navijače potolažil Curry, ki je tekmo končal pri 28 točkah. Trojke 5/8, skupen met 9/15.

"Posel kot po navadi," je Curryjevo genialnost opisal trener Steve Kerr, a nato priznal, da je začutil veliko veselje. 15 točk je dodal Klay Thompson, nato pa so se v uravnoteženem napadu s točko manj vse do desetice zvrstili Igoudala, Speights, Ezeli, Barnes in Green.

Kevin Durant je bil do Curryjeve kanonade s 23 točkami prvi strelec tekme, v nadaljevanju je dosegel le še šest točk. Russell Westbrook je vknjižil 16 točk in 12 podaj.

Prvič v petih medsebojnih obračunih v sezoni je Golden State dobil skok (45:36). Bojevniki so drugi polčas dobili z izidom 61:42. Z natančno enakim izidom je Oklahoma nadigrala Golden State v drugem delu prve tekme.