Najboljši strelec Lige NBA James Harden (36,2 točke/tekmo) je bil preveč vroč za Gorana Dragića, ki se po zahtevni poškodbi sicer hitro vrača v vrhunsko formo. Foto: Reuters
V Houstonu je Dragić po vrnitvi na parket odigral največ časa na dosedanjih štirih tekmah: 25 minut. A v zaključnih minutah dvoboja z Rocketsi 32-letni Ljubljančan ni igral. Foto: Reuters

Veliki preobrat in domačo zmago Raket je omogočilo kar 58 točk Jamesa Hardna, ki je že šestič v sezoni Lige NBA presegel mejo 50 točk, medtem ko noben drug košarkar nima več kot ene tekme s po 50 točkami. Harden je svojo strelsko simultanko proti Miamiju obogatil še z 10 podajami, 8 trojkami, 7 skoki in 4 ukradenimi žogami, ob tem pa je zadel prav vseh 18 prostih metov.

Harden in soigralci niso spremljali statistike
"Res nisem čutil nič posebnega. Nisem bil pozoren na strelski izkupiček,"
je brada Harden dejal po pomembni zmagi za Rocketse, ki lovijo prva štiri mesta Zahoda. "Na koncu tekme smo dobili natisnjeno statistiko in videl sem, da je Harden dal 58 točk. Vsi smo bili presenečeni: 'Toliko točk je dal?' Ni se nam sanjalo, da je dal toliko točk. To je veliko točk. Neverjeten je bil," je po koncu tekme igro soigralca komentiral Austin Rivers, ki je bil s 17 točkami drugi strelec Houstna.

Na drugi strani je bil prvi strelec Heata Goran Dragić z 21 točkami in po 5 podajami in skoki v 25 minutah igre. Pri gostih je 21 točko dosegel še Kelly Olynyk. Miami je po sladki zmagi nad prvakom Golden Statom zdaj doživel neprijeten poraz v boju za končnico, kjer zdaj na Vzhodu za osmim Orlandom zaostaja za dve zmagi.

Drugi zaporedni poraz prvakov
Orlando je namreč poskrbel za porazno miniturnejo branilcev naslova, saj je Magic s 103:96 ugnal Warriorse. Orlando je končal tekmo z delnim izidom 14:2. Zadnjo četrtino je dobil s 33:15. Kevin Durant je počival, Andre Iguodala pa je zbolel. Bojevniki so izgubili proti Orlandu prvič po 14. decembru 2012. Golden State je izgubil 4 od zadnjih 6 tekem.

Pri domačih se je z 22 točkami in 15 skoki izkazal Aaron Gordon, 16 točk je dodal Terrence Ross. Orlando je po 14. decembru 2012 in enajstih zaporednih porazih le prišel do zmage nad Golden Statom, pri katerih je bil v noči na petek s 33 točkami najboljši strelec Stephen Curry, ki pa je v zadnji četrtini dosegel le en koš.

76ers po 19 zaporednih porazih premagali Thunder
Še daljši niz porazov proti enemu moštvu je prekinila Philadelphia, ki je v gosteh prišla do zmage s 108:104 nad Oklahomo Cityjem. 76ersi so do zmage prišli po 19 porazih, kar je bil najdaljši niz nepremaganosti ene proti drugi ekipi v Ligi NBA. Najboljši strelec tekme je bil z 32 točkami Tobias Harris, 20 točk je dodal Jimmy Butler, Ben Simmons pa je z 11 točkami, 13 skoki in 11 podajami vpisal trojnega dvojčka.

Tako Miami kot Dallas Mavericks z Luko Dončićem naslednja tekma čaka v noči na nedeljo. Miami bo gostil Brooklyn Nets, Dallas pa Memphis Grizzlies.

LIGA NBA

TEKME 28. FEBRUARJA

HOUSTON - MIAMI 121:118
Harden 58 (16/32 iz igre, 8/18 za tri, prosti meti 18/18), 10 skokov, 7 podaj in 4 ukradene žoge v 44 minutah, Rivers 17 (7/8 iz igre, 3/4 za tri), Clark in Paul po 14; Dragić 21 (5/12 iz igre, 3/6 za tri, prosti meti 8/8), 5 skokov in 5 podaj v 25 minutah, Olynyk 21 (3/4 za tri), Winslow 19 (3/3 za tri), Richardson 18.

ORLANDO - GOLDEN STATE 103:96
Gordon 22 (9/15 iz igre) in 15 skokov, Ross 16, Augustin 14; Curry 33 (5/17 za tri), Cousins (11 skokov) in Thompson po 21.

INDIANA - MINNESOTA 122:115
Bogdanović 37 (13/22 iz igre, 4/7 za tri), Leaf 18, Young 15; Towns 42 (15/29 iz igre) in 17 skokov, Teague in Tolliver po 13.

NEW YORK - CLEVELAND 118:125
Jenkins 22, Smith jr. in Vonleh (10 skokov) po 16; Love 26 (prosti meti 11/11) in 8 skokov, Sexton in Clarkson po 22, Osman 21 (3/4 za tri).

OKLAHOMA CITY - PHILADELPHIA 104:108
Westbrook 23 (8/24 iz igre, 1/9 za tri), 11 skokov in 11 podaj, Grant 23, Morris 17; Harris 32 (5/7 za tri), Butler 20, Bolden 14.

DENVER - UTAH 104:111
Barton in Murray po 21, Jokić 16, 13 skokov in 7 podaj; Mitchell 24, Korver 22 (6/10 za tri), Gobert 16.