Zadnjo pripravljalno tekmo pred SP-jem bodo Američani odigrali v torek v Las Palmasu s Slovenijo. Prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju. Foto: Reuters

Dominikanska republika je v Madison Square Gardnu povedla s 6:4, nato so Američani odgovorili s 14 zaporednimi točkami. Že ob polčasu je bilo +22, tako da je selektor Mike Krzyzewski enakomerno razporedil minutažo med vse igralce.
Američani so začeli v postavi Stephen Curry, Kyrie Irving, James Harden, Anthony Davis in Kevin Farried. Derrick Rose ni igral.

Po 13 točk sta dosegla DeMar DeRozan in Rudy Gay, po eno manj pa Irving, Harden in Andre Drummond. ZDA se bodo pomerile z Dominikansko republiko tudi na svetovnem prvenstvu v Španiji. Američani bodo v petek odigrali prijateljsko tekmo s Portorikom, v soboto pa odpotujejo v Španijo, kjer jih generalka za svetovno prvenstvo čaka v torek v Las Palmasu proti Sloveniji.

Hrvaška je korak s Španci v Bilbau držala do 28. minute, ko so gostitelji na krilih Paua Gasola in Juana Carlosa Navarra nagnili tehtnico na svojo stran in v zadnji četrtini povsem povozili nasprotnika. Pau Gasol je dosegel 18 točk, Navarro 14, Serge Ibaka pa 13. Pri Hrvatih je s 17 točkami izstopal Bojan Bogdanović.