Carmelo Anthony je bil neustavljiv v prvem polčasu. Foto: EPA
Bacary Sagna in Thierry Henry
Thierry Henry se je zapletel v pogovor z Bacaryjem Sagnajem. Foto: EPA
Spike Lee
Spike Lee ne zamudi nobene tekme v Madison Square Gardnu. Pripotoval je tudi v London. Foto: EPA

Oba sta iz igre metala 25-krat, a James je bil natančen 17-krat (39 točk), Bryant pa le 8-krat (22). Pri zmagovalcih je Dwyane Wade na svoj 31. rojstni dan dodal 27 točk. Gostitelji zadnji dve minuti in pol, ko je Bryant s trojko izenačil na 90:90, niso več dosegli točke. Za gostitelje je Dwight Howard proste mete izvajal le 5/13.

New York slavil v Londonu
Košarkarji New Yorka so zanesljivo premagali Detroit (87:102) na tekmi Lige NBA v O2 Areni v Londonu. Carmelo Anthony je prispeval 26 točk za Knickse. New York, ki je na drugem mestu vzhodne konference, je prvič odigral tekmo rednega dela zunaj meja Severne Amerike. Anthony, ki je avgusta v Londonu osvojil zlato olimpijsko medaljo, je prispeval 18 točk že v prvem polčasu.

Izbranci Mika Woodsona so že v četrti minuti vodili s 16:2. Anthony je zadel dve trojki, enkrat pa sta bila izza črte natančna še Jason Kidd in Iman Shumpert. Knicksi so imeli vseskozi več kot deset točk naskoka. Ob polčasu je bilo 56:41.

V tretji četrtini so se Pistonsi prebudili, s serijo 10:0 so se približali na štiri točke zaostanka (63:67). Steve Novak je takoj odgovoril s trojko, po delnem izidu 8:0 pa so Knicksi po treh četrtinah znova vodili za 12 točk (63:75). V zadnji četrtini se je Detroit spet približal, a Knicksi (zadeli so 11 trojk v 31 poskusih) so imeli vedno pravi odgovor. Razigrala sta se tudi Amare Stoudemire (17 točk) in J. R. Smith (16 točk).

Na tribunah tudi Henry in Spike Lee
Srečanje so si ogledali tudi nogometaši Thierry Henry, Bacary Sagna in Ashley Cole, manjkal pa ni niti največji navijač Knicksov Spike Lee. Med legendarnimi igralci Lige NBA sta bila v Londonu Bill Laimbeer in John Starks. To je bila tretja tekma Lige NBA v O2 Areni (zbralo se je 18.689 gledalcev), pred dvema letoma je New Jersey dvakrat odpravil Toronto.

Tekme 17. januarja:
DETROIT - NEW YORK (v Londonu) 87:102
Bynum 22, Singler 15, Prince 12; Anthony 26, Stoudemire 17, Smith 16.

PHOENIX - MILWAUKEE 94:98
Brown 20, Scola 16, Dragić 10 (met: 5/11), skok in 4 podaje v 29 minutah; Ellis 24, Sanders 19 in 15 skokov, Udrih brez točke (met: 0/2), 5 skokov in 6 podaj v 19 minut.

MINNESOTA - LA CLIPPERS 77:90
Ridnour 21, Kirilenko 15, Williams 10; Crawford 22, Griffin 20, Butler 12.

LA LAKERS - MIAMI 90:99
Bryant 22 (met: 8/25), World Peace 16, Howard 13 in 16 skokov; James 39 (met iz igre: 17/25), Wade 27, Allen 9.