Košarkarji Atlante so izkoristili izjemno slab strelski večer Bostona. Foto: Reuters

Pomembno je bilo, da smo napadli z vsemi topovi na začetku tretje četrtine in da smo vztrajali iz napada v napad. V tretji četrtini smo bili konstantni in mislim, da je to na koncu napravilo razliko.

Al Horford
Paul Millsap
Paul Millsap je bil 17 točkami najboljši strelec Atlante. Foto: Reuters

Gostje niso imeli pretirano težkega dela, luknjo so si Bostončani s slabim metom iz igre izkopali kar sami, tako da je Atlanta vodila tudi že za 28 točk. Odločilno prednost si je z izjemnim metom iz igre (74 %) nabrala v tretji četrtini, ki jo je dobila z 39:26.

Katastrofalen met Keltov
Bostonu igra v napadu nikakor ni stekla. Varovanci Brada Stevensa so zadeli le štiri od prvih 18 metov iz igre, v uvodnih šestih minutah druge četrtine so dosegli vsega štiri točke, njihov met iz igre je bil zgolj 36-odstoten, tekmo so končali s 7 zadetimi trojkami iz 32 poskusov. "Iz preteklosti smo se naučili, da proti Bostonu nobena prednost ni povsem varna. Pomembno je bilo, da smo napadli z vsemi topovi na začetku tretje četrtine in da smo vztrajali iz napada v napad. V tretji četrtini smo bili konstantni in mislim, da je to na koncu napravilo razliko," je po uvrstitvi v konferenčni polfinale dejal center Atlante Al Horford. Vsi člani začetne peterke Hawksov so dosegli dvomestno število točk.

Atlanta je tako prekinila niz porazov v serijah proti Bostonu, ki je trajal že vse od leta 1959. Od tedaj je izgubila devet serij s Celticsi, nazadnje leta 2012 (2:4). Zdaj jih čakajo obračuni s Clevelandom, pred katerim je v lanski končnici klonila v konferenčnem finalu (4:0).