Grški derbi je znova postregel z izjemnim bojem ter vrhunsko košarko, kjer je odločala čvrsta obramba. Foto: EPA
Lamar Odom
Navijačem Laborala se je predstavil sloviti Lamar Odom, ki je pred kratkim okrepil Baske, toda proti Barceloni še ni igral. Foto: EPA
Zoran Dragić
Malaga je klonila v Milanu, Zoran Dragić pa je dosegel šest točk. Foto: EPA

Srečanje je bilo ves čas izenačeno in v zadnji četrtini si nobeno moštvo ni uspelo priigrati več kot štirih točk naskoka. 47 sekund pred koncem je Pao, pred tem so imeli manjšo pobudo gostje, prek Dimitrisa Diamantidisa povedel. 22 sekund pred iztekom igralnega časa je Vassilis Spanoulis, ki je v Pirej prestopil prav iz Panathinaikosa, zgrešil izza črte, nato pa je imel dva prosta meta na voljo James Gist, ki pa je zadel le enega. Matthew Lojeski je zgrešil, nato pa je Diamantidis tri sekunde pred koncem zadel le en prosti met.

Stratos Perperoglou, ki je tudi igral že za Panathinaikos, je z enim prostim metom približal na 64:62, sekundo pred koncem pa je s črte prostih metov vse dvome razblinil prvi strelec tekme Stephane Lasme. Mirza Begić je igral štiri minute in dal en koš. To je bil tretji letošnji obračun. V državnem prvenstvu je izid 1:1, oba evropska velikana pa sta slavila doma.

Barca slavila tudi sedmič
Barcelona še naprej ostaja brez poraza. Katalonci so z 80:68 slavili v Vitorii. Laboral Kutxa je hitro zaostajala za 10, slabše pa so gostje igrali le v drugi četrtini, ko so dali vsega šest točk, v drugem delu pa so znova strnili vrste in Barca je brez težav prišla do zmage. Blestel je Ante Tomić s 24 točkami, Erazem Lorbek jih je dal 12, Boštjan Nachbar pa dve.

7. krog, skupina E:
LABORAL VITORIA - BARCELONA
68:80 (17:27, 14:6, 18:26, 19:21)
San Emeterio 22, Pleiss 15; Tomić 24, Huertas 16, Navarro 15, Lorbek 12 (6/11 iz igre), 2 skoka v 22 min, Nachbar 2 (1/2 za dve), 4 skoki v 19 min.

EMPORIO ARMANI MILANO - UNICAJA MALAGA
70:59 (22:17, 16:10, 19:13, 13:19)
Langford 29, Jerrells 13; Caner-Medley 18 ... Dragić 6 (3/5 za dve, 0/2 za tri), v 17 minutah.