Dimitris Diamantidis in Juan Carlos Navarro
Juan Carlos Navarro je v zadnji četrtini zadel tri trojke. Foto: EPA
Ante Tomić in Stephane Lasme
Ante Tomić je bil neustavljiv. Foto: EPA

V dvorani OAKA je 17.900 navijačev znova pripravilo peklensko vzdušje, vsi so pričakovali preboj na zaključni turnir. Gostitelji so imeli slab večer, zadeli so le pet trojk iz 23 poskusov. Junak druge in tretje tekme Dimitris Diamantidis ni dosegel niti točke v 37 minutah (0/5 iz igre)!
Odličen začetek Barce
Katalonci so začeli odločno. Marcelinho Huertas in Nate Jawai sta bila natančna v prvih dveh napadih. Ante Tomić je hitro nanizal štiri točke, Joe Ingles pa je zadel trojko pred iztekom uvodne četrtine (10:20).
Ob odmoru le štiri točke razlike
V drugi četrtini je bil razigran še Šarunas Jasikevičius (16:27). Panathinaikos je ujel priključek z delnim izidom 7:0, po trojki Michaela Bramosa je bilo le še 23:27, gostje so potrebovali minuto odmora. Od odmoru je imela Barca štiri točke naskoka (27:31).
Lorbek in Tomić prevesila tehtnico
Ko so vsi v dvorani pričakovali nalet Panathinaikosa v tretji četrtini, je Barca znova povišala prednost s serijo 0:12. Erazem Lorbek je zadel za 31:35, pod košem je bil neustavljiv Tomić, nato pa sta Lorbek in Huertas zadela izza črte (31:45). Po 30 minutah so bili Grki v izgubljenem položaju (38:51).
Navarro s tremi trojkami postavil piko na i
Na začetku zadnje četrtine je Juan Carlos Navarro zadel za tri točke, Lorbek je zadel še eno trojko v 32. minuti (40:57). Bramos in Stephane Lasme sta skušala vrniti Panathinaikos v igro, štiri minute pred koncem je bil izid znižan na 52:60, vendar je Navarro z dvema zaporednima trojkama pokopal še zadnje upe na preobrat.
V petek še dve tekmi
Na final four se je že prebil madridski Real, ki je izločil Maccabi s 3:0 v zmagah. CSKA in Olympaicos sta prav tako blizu preboja na zaključni turnir, ki bo od 10. do 12. maja v Londonu.

Četrtfinale, četrte tekme:
PANATHINAIKOS - BARCELONA 2:2
60:70 (10:20, 17:11, 11:20, 22:19)
17.900; Bramos 15, Schortsanitis 13, Lasme 12, Mačiulis 11, Gist in Ukić po 4, Tsartsaris 1; Navarro 17 (3/7 za tri), Tomić 16 (7/11 za dve), Huertas 10, Lorbek 8 (1/4 za dve, 2/4 za tri) in dva skoka v 31 minutah, Jawai 7, Ingles in Jasikevičius po 5, Abrines 2.

Petek ob 19.00:
ANADOLU EFES - OLYMPIACOS 1:2

Ob 20.30:
CAJA LABORAL - CSKA MOSKVA 1:2

Izid v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na tri zmage. Real Madrid se je že uvrstil na zaključni turnir.