Zach Wright
Mirza Begić
Bilbao z Mirzo Begićem osvojil Stožice

Ljubljančani, ki so Baske v gosteh premagali s 83:80, so tudi tokrat dobro odprli tekmo in prvo četrtino dobili s prednostjo 21:19. Gostje so v nadaljevanju stisnili v obrambi in se počasi oddaljevali. Semafor je v 15. minuti kazal še 31:32, a je do polčasa sledil delni niz Bilbaa 16:6. V zadnjih sekundah prvega dela je Alex Ruoff zadel trojko za 48:37.

Bertans rešetal domači koš
Zmajem se v drugem polčasu ni uspelo približati na manj kot pet točk zaostanka (46:51). Bilbao je bil agresivnejši v obrambi in bolj razpoložen v napadu, tako da je prednost do konca le še povečal. Pri gostih je bil nezaustavljiv Dairis Bertans, ki je ob metu iz igre 9/13 dosegel 26 točk, medtem ko je bil Luka Rupnik z 11 najučinkovitejši pri domačih.

Zmaga nad Oldenburgom je nujna
Olimpija bo morala tako za zanesljivo uvrstitev med najboljših 32 v zadnjem krogu premagati Oldenburg v gosteh. Drugi del bo potekal med 5. januarjem in 10. februarjem. 32 moštev bo razporejenih v osem skupin po štiri. V osmino finala se prebijeta najboljši dve ekipi.

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije: "Preveč napak, nedoslednosti, individualizma. Na tak način ne smemo igrati. Bilbao nas je s svojo agresivnostjo v te napake deloma tudi prisilil, ampak mislim, da bi se morali odzvati bistveno boljše. Imeli smo kar 26 izgubljenih žog in tako enostavno ni mogoče konkurirati za zmago že na nižji ravni, kaj šele v evropskem pokalu. Naš napad je bil danes pod kritiko. Delno prvo četrtino in del tretje četrtine smo odigrali dokaj solidno, vse preostalo pa pod nivojem. Če napadu dodamo še obrambo, kjer smo delali preveč napak, potem je rezultat posledica tega in govori o dogajanju na igrišču. Več kot zaslužena zmaga gostov."

Sito Alonso, trener Bilbaa: "Nismo dobro začeli tekme, saj smo preveč časa posvečali stvarem, ki jih na tekmi ne moreš kontrolirati. Spoštujemo Union Olimpijo in se zavedamo, da so prikazali dobre predstave v EuroCupu. Vse ekipe so imele probleme v Stožicah. Dobro smo izkoriščali naše prednosti pod košem. Imeli smo nekaj težav pri pick 'n' rollu, saj so odigrali dobro obrambo. Prikazali smo boljšo igro kot na naši prvi tekmi, predvsem v obrambi. Pokazali smo veliko energije in zadovoljen sem, da smo zmagali. Na naslednji tekmi EuroCupa bomo poskusili premagati Trento, saj si želimo redni del EuroCupa končati na prvem mestu."