Nikola Janković je v 18 minutah prispeval 15 točk, zgrešil je le en met iz igre. Foto: www.alesfevzer.com
Gašper Okorn

Ljubljančani so pričakovano prišli do tretje zaporedne zmage in skupno enajste, kolikor jih imata ob tekmi manj tudi do zdaj vodilna Krka in Zlatorog. LTH Castings pri dnu lestvice ostaja pri le eni zmagi.

Škofjeločani so obetavno začeli, a bili v minimalnem vodstvu le prve tri minute. Olimpija je nato prevzela pobudo in vodstva ni več izpustila iz rok. Ob boljšem skoku in odstotku meta iz igre je prednost gostiteljev hitro začela naraščati. Po prvi četrtini je bilo sedem točk razlike, v drugih desetih minutah pa so zeleno-beli še povišali ritem. Po košu Nikole Jankovića so minuto in pol pred koncem polčasa že vodili z 41:24.

Olimpija je v tretji četrtini držala zanesljivo prednost več kot desetih točk, v 29. minuti pa prvič povedla za 18 točk, ko je bil uspešen Jan Barbarič s črte prostih metov, do konca tega dela igre pa je tudi praktično odločila o zmagovalcu, saj je s prostimi meti Stevana Miloševića in Dražena Bubnića prišla že do 22 točk razlike. V zadnji del, ki je bil zgolj formalnost, so domači odnesli 20 točk zaloge. Najvišja prednost na tekmi je znašala 24 točk (76:52).

Pri domačih je bil z 22 točkami, desetimi skoki in šestimi podajami med najboljšimi Bubnić, Barbarič pa je 19 točkam dodal 11 skokov in pet podaj. Pri gostih je bil s 17 točkami najboljši Luka Grum.

Ljubljančani bodo misli zdaj znova usmerili k Ligi ABA, saj v soboto gostujejo v Zagrebu pri Ciboni.