Trener Cedevite Jasmin Repeša je bil lahko zadovoljen z igro svojih izbrancev. Foto: EPA

Pri Beograjčanih Jaka Blažič ni imel svojega večera, v 17 minutah je dosegel le eno točko in dodal štiri skoke. Cedevita si je hitro priborila prednost, ki je narasla tudi že na 20 točk, tako da zmaga ni bila vprašljiva, pa čeprav so domači v zadnji četrtini zmogli le štiri točke.

Gostitelji so pred 3.100 gledalci v Domu športov ob polčasu vodili z 41:33. Odločilno prednost so si nabrali v tretji četrtini, ki so jo dobili kar s 27:13. Ob koncu tega dela sta Luka Babić in Fran Pilepić zadela za tri točke (68:46). V zadnjih desetih minutah se je Crvena zvezda približala, vendar napete končnice ni bilo.

Četrta tekma bo v četrtek znova v Zagrebu.

Finale, tretja tekma:
CEDEVITA - CRVENA ZVEZDA 1:2
72:62 (23:16, 18:17, 27:13, 4:16)
3.100; Barač 15, Tomas 14, Babić 12, Bilan 10, Ukić 8, Pilepić 7, Gordić 4, Žganec 2; Marjanović 16, Kalinić 10, Mitrović in Jenkins po 8, Dangubić 6, Williams 5, Lazić in Jović po 3, Tejić 2, Blažič 1 (0/2 za dve in 0/1 za tri) v 17 minutah.

Četrta tekma, četrtek ob 20.30:
CEDEVITA - CRVENA ZVEZDA

Morebitna peta tekma bo v soboto. Izid v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1.