Kyrie Irving in LeBron James se veselita zmage na prestižni božični tekmi. Foto: Reuters
Kevin Durant
Kevin Durant je bil najboljši strelec tekme, v končnici pa ni prišel do pravega meta. Foto: Reuters
Isaiah Thomas in Derrick Rose
Isaiah Thomas je bil najzaslužnejši za zmago Bostona v Madison Square Gardnu. Foto: EPA
Carmelo Anthony in Jae Crowder
Carmelo Anthony je bil najboljši strelec tekme z 29 točkami, a je zgrešil kar 15 metov. Foto: Reuters
Julius Randle
Julius Randle je zbral 13 točk, osem podaj in sedem skokov, Lakersi pa so po enajstih zaporednih porazih končno dočakali sladko zmago v mestnem obračunu. Mlada ekipa je pod vodstvom Luka Waltona zelo napredovala in ima 12 zmag, lani pa v celotni sezoni 17. Foto: Reuters
V nekaj sekundah dva koša Jamesa in eden Duranta
Lue: Odločil je trud vse ekipe

Warriorsi so v junijskem finalu vodili s 3:1 v zmagah, nato pa so Cavaliersi dobili zadnje tri tekme in se veselili prvega naslova v zgodovini kluba.
Poleti so se okrepili s Kevinom Durantom, ki je bil tokrat najboljši strelec srečanja v Quicken Loans Areni s 36 točkami. Izbranci Steva Kerra so vodili večji del tekme, devet minut pred koncem celo za 13 točk (82:95), a je končnica pripadla aktualnim prvakom. Zadnje štiri točke je prispeval Irving (25 točk, 10 podaj, 6 skokov in 7 ukradenih žog), ki je pred pol leta s trojko tudi odločil sedmo tekmo finalne serije.

Golden State nadzoroval srečanje
Bojevniki so si malce večjo prednost priigrali sredi druge četrtine, ko sta Draymond Green in Klay Thompson zadela za tri točke (32:40). Stephen Curry, ki ni imel svojega večera, je povišal prednost na enajst točk (38:49), a so Caveliersi odgovorili z delnim izidom 12:1 in po polaganju LeBrona Jamesa je bil izid izenačen (50:50). Po trojki Duranta, ki je že do odmora nanizal 17 točk, so odšli gostje na odmor z majhno prednostjo (52:55).

V tretji četrtini je James zadel kar štiri trojke in držal priključek, Golden State je imel po 36 minutah sedem točk prednosti (80:87). Gostje so z delnim izidom 0:7 prišli do najvišje prednosti na tekmi (80:94) po dveh minutah igre v zadnji četrtini.

Silovito zabijanje veterana Jeffersona
Irving, ki ni bil razigran v uvodnih 40 minutah, je stopil na veliko sceno v ključnih trenutkih. Z dvema trojkama in polaganjem je znižal zaostanek na tri točke sredi zadnje četrtine (94:97). Gledalce je na noge dvignil veteran Richard Jefferson z izjemnim zabijanjem, dve minuti pred koncem pa je Irving izenačil na 103:103.

Končnica po notah Irvinga
Cleveland je celo prevzel vodstvo po zabijanju Jamesa (105:103), a sta odgovorila Green s polaganjem in Curry, ki je zadel trojko minuto in 14 sekund pred iztekom srečanja (105:108). Irving je v zadnji minuti prevzel odgovornost na svoja ramena, s sijajnim prodorom 37 sekund pred koncem je znižal na 107:108. Gostje so pozabili na uro in 24 sekund napada se je izteklo. Po košu Irvinga 3,4 sekunde pred koncem je v zadnjem napadu Durant padel in iz nemogočega položaja zgrešil.
LeBron: Moramo se še precej izboljšati
"To je bila velika zmaga za nas. Jefferson je pravi profesionalec in dal nam je upanje z zabijanjem v zadnji četrtini. Premagali smo izjemno ekipo, ki deluje kot dobro naoljen stroj. Mi imamo veliko poškodovanih igralcev, a tega nismo jemali za izgovor. Moramo se še precej izboljšati," je bil zadovoljen James.

Zmaga Bostona v Madison Square Gardnu
Na uvodni tekmi pestrega božičnega sporeda je Boston z odlično igro v drugi četrtini dosegel zmago v New Yorku (114:119). Knicksi so dobili uvodno četrtino z 28:22, potem pa so Celticsi sijajno zadevali izza črte v drugi četrtini. Jae Crowder je zadel tri trojke zapored (37:42), tudi minuta odmora Jeffa Hornaceka pa ni pomagala, saj so zadeli še Al Horford, Gerald Green in Marcus Smart. Ob odmoru je imel Boston osem točk naskoka (48:56).

Smart zadel ključno trojko v zadnji minuti
Knicksi so ves čas neuspešno lovili priključek. Carmelo Anthony se je prebudil v drugem polčasu in bil najboljši strelec tekme z 29 točkami (9/24 iz igre), s polaganjem je minuto in šest sekund pred koncem izenačil na 112:112. Ključno trojko je nato z leve strani zadel Smart po podaji Horforda 47 sekund pred zadnjim piskom sirene. "Melo" je skušal odgovoriti z metom za tri točke, a ni bil natančen, Crowder in Isaiah Thomas pa sta potrdila zmago s prostimi meti.
Lakersi po treh letih dobili mestni derbi
Mestni derbi v Los Angelesu so prvič po 29. oktobru 2013 dobili Lakersi, ki so premagali Clipperse s 111:102. Izbrancem Doca Riversa se je zelo poznala odsotnost poškodovanih Blaka Griffina in Chrisa Paula. Oba zvezdnika sta v oblekah spremljala tekmo na tribuni Staples Centra.
V prvi četrtini je blestel J. J. Redick in Clippersi so si priigrali enajst točk naskoka (18:29). Do polčasa so se Lakersi približali (55:58), potem pa so sanjsko odprli drugi polčas. Razigrala sta se Luol Deng in Timofej Mozgov, ki sta bila najzaslužnejša za delni izid 11:0. S hitro igro so izvedli številne protinapade in dve minuti pred koncem tretje četrtine so imeli že 18 točk prednosti (87:69).
Na začetku zadnje četrtine so Jezerniki precej znižali ritem, delali so številne napake in Clippersi so z enajstimi zaporednimi točkami ujeli priključek (89:85). V zadnjih minutah so se le zbrali, Nick Young (19 točk, 5/7 za tri) in D'Angelo Russell sta bila natančna izza črte in Lakersi so se veselili šele druge zmage v mesecu decembru.