Nando De Colo (desno) je blestel tudi v Kombank Areni. Foto: EPA

Moskovčani so se kar 13-krat v zadnjih 14 letih prebili med najboljše štiri ekipe na stari celini. V polfinalu Final foura v Berlinu se bodo srečali z bolšim iz serije med Lokomotivom iz Krasnodarja in Barcelono, kjer je izid izenačen na 1:1.

18.087 gledalcev je pripravilo izjemno vzdušje v Kombank Areni, gostitelji so vodili večji del prve četrtine, na polčas pa odšli s točko zaostanka (35:36).

V tretji četrtini so se Moskovčani razigrali. Miloš Teodosić je zadel dve trojki, dvakrat pa je bil izza črte natančen še Aaron Jackson. Tretjo četrtino so Rusi dobili s 23:12. V zadnji četrtini so rdeče-beli na krilih navijačev ujeli priključek z delnim izidom 8:0. Marko Simonović je zadel trojko, nato pa je Quincy Miller polagal ob osebni napaki Andreja Voronceviča, zadel je še prosti met in štiri minute pred koncem je imel CSKA le še dve točki naskoka (63:65).

De Colo blestel v odločilnih trenutkih
V ključnih trenutkih so gostje prikazali najboljšo igro. Nikita Kurbanov je zadel za tri točke, nato pa sta bila izza črte natančna še Corey Higgins in Nando De Colo (68:76) in Beograjčani so bili v izgubljenem položaju minuto in pol pred koncem.

De Colo je bil najboljši igralec tekme (20 točk, 7/9 za dve), Teodosić pa je rojakom nasul 12 točk. Pri Crveni zvezdi je Miller prispeval 15 točk, a je zgrešil vse štiri mete za tri točke. Beograjčani so izza črte metali le 22-odstotno (4/18).