Košarkar Memphisa Rudy Gay je dosegel 17 točk. V ozadju nekdanji kapetan slovenske reprezentance Rašo Nesterovič, ki je igral le dobrih osem minut, a vseeno prispeval osem točk in šest skokov. Foto: Reuters
Jason Terry in Saša Vujačič
Saša Vujačič (desno) je po dveh tekmah nove sezone še brez dosežene točke. Foto: Reuters
Michael Jordan in Gerald Wallace
Charlotte je po dveh podaljških premagal New York. Gerald Wallace (ob njem solastnik Charlotta Michael Jordan) je ob slabem metu iz igre dosegel 18 točk, imel pa je še 15 skokov. Foto: Reuters

Lakerse je v Staples Centru presenetil Dallas (80:94), ki je vso tekmo vodil, največ za 22. Ključna je bila tretja četrtina (15:26), v kateri je Kobe Bryant dosegel le dve točki. To res ni bil Bryantov večer, saj je za 20 točk porabil 19 metov. Lakersi so iz igre metali le 40-odstotno, izgubili so tudi 19 žog. Saša Vujačič je bil v napadu spet plah in je v 13 minutah le enkrat vrgel na koš in zgrešil. Pri Dallasu, ki je prekinil niz šestih porazov proti Lakersom, je bil najboljši strelec Dirk Nowitzki. Nemški košarkar je dosegel 21 točk (9 v tretji četrtini).

Prve minute za Bena Udriha
Memphis je s 115:107 premagal Toronto, za katerega je Rašo Nesterovič v dobrih osmih minutah dosegel osem točk in šest skokov. Podobno uspešen je bil Goran Dragič (8 točk, 4 podaje) pri zmagi Phoenixa proti Golden Statu (123:101). Beno Udrih je dočakal prve minute v sezoni, vendar ni mogel preprečiti poraza Sacramenta proti New Orleansu (97:92). Slovenski organizator igre je tekmo končal s tremi točkami in štirimi podajami. Primoža Brezca ni bilo v postavi Philadelphie, ki je z 99:86 premagala Milwaukee.

Nash prispeval 20 podaj
V Phoenixu je blestel organizator igre Steve Nash z 18 točkami, ob tem pa je petič v karieri na eni tekmi dosegel 20 podaj. Vseh pet članov prve peterke Phoenixa je doseglo dvoštevilčno število košev, največ Leandro Barbosa (24) in Channing Frye (22, od tega met za tri točke 6:7), med rezervisti pa je bil najuspešnejši Dragič. Cleveland je s 87:104 ugnal Minnesoto in se izognil tretjemu zaporednemu porazu ob uvodu sezone, kar bi bil najslabši štart po letu 2004. Boston je s kar 118:90 porazil Chicago, s katerim se je v prejšnji končnici mučil v sedmih tekmah. Paul Pierce je 20 od svojih 22 točk dosegel v tretji četrtini.

Tekme 30. oktobra
LA LAKERS - DALLAS 80:94
Bryant 20 (iz igre 6/19), Bynum 14 ... Vujačič brez točke v 13 minutah; Nowitzki 21 točk in 10 skokov, Terry 16.

MEMPHIS - TORONTO 115:107
Randolph 30, Gasol 19; Bosh 37, Nesterovič 8 točk (iz igre 4/8) in 6 skokov.

PHOENIX - GOLDEN STATE 123:101
Barbosa 24, Nash 18 točk in 20 podaj, Dragič 8 (3/5) točk in 4 podaje; Ellis 19.

NEW ORLEANS - SACRAMENTO 97:92
Paul 31; Evans 22, Udrih 3 (1/4) točke in 4 podaje v 18 minutah.

PHILADELPHIA - MILWAUKEE 99:86