Tim Duncan (levo) od prihoda v ligo leta 1997 proti Bostonu še ne pozna poraza.
Vince Carter ni mogel preprečiti poraza Toronta proti izvrstnemu Seattlu.
Dirk Nowitzki (levo) je bil najboljši strelec Dallasa v dvoboju z New Yorkom.

Pacersi so vodili s 97:82, ko je Ron Artest pri poskusu zabijanja s prekrškom zaustavil Bena Wallacea. Ta ga je nato sunil v obraz, to pa je sprožilo vsesplošni pretep. Ko je nekdo izmed Detroitovih navijačev Artesta, ki se je medtem že umiril in ulegel (!) na zapisnikarsko mizo, zadel z lončkom piva, se je spopad razširil na tribune.

Kontroverzni igralec je izgubil živce in stekel med gledalce, da bi obračunal z njimi, sledil pa mu je Stephen Jackson in še nekateri drugi soigralci. Z boksarskima vložkoma sta se najbolj "izkazala" Artest in Jermaine O'Neal, ki sta se znesla nad istim navijačem. Na srečo se je vse skupaj končalo brez poškodb. Domači navijači so še dolgo obmetavali Indianine igralce z vsem mogočim (pivom, ledom, pokovko, stolom ...), preden so se ti zatekli v slačilnico.

Trener Detroita Larry Brown je povedal, da grše stvari v svoji karieri še ni videl, njegov kolega na klopi Indiane Rick Carlisle pa je dejal: "Počutil sem se, kot da se borim za življenje. Žal mi je, da se je tekma končala na tak način."

Predstavnik lige za odnose z javnostmi Tim Frank dogodkov ni želel komentirati, dokler pristojni ne preučijo incidenta.

Na preostalih tekmah je bilo najbolj zanimivo v Miamiju, kjer so domači po podaljšku s 107:105 ugnali Utah in prvič letos zmagali proti moštvu z Zahoda.

Od Slovencev so bili v noči na soboto na parketu Rašo Nesterovič, Beno Udrih in Saša Vujačič. Med strelce se je vpisal samo prvi, pa še on je dosegel le dve točki.

Tekme 19. novembra:
DETROIT - INDIANA 82:97
Hamilton 20, R. Wallace 19 in 10 skokov; Artest 24, O'Neal 20 in 13 skokov. Pacersi so vodili že ob polčasu: 59:43.

TORONTO - SEATTLE 94:101
Carter 21, Alston 20; Lewis 27, Allen 24, Daniels 19. Deveta zaporedna zmaga Sonicsov in peti poraz Raptorsov.

BOSTON - SAN ANTONIO 84:92
Pierce 25, Payton 16; Duncan 26, Ginobili 21 ... Nesterovič 2 (iz igre: 1-7) in 5 skokov v 23 minutah, Udrih brez točke (iz igre: 0-3) v 11 minutah. Duncan proti Keltom še ni izgubil (14:0).

MIAMI - UTAH 107:105 (po podaljšku)
Wade 39 (rekord kariere), O'Neal 22 in 11 skokov, Jones 17; Boozer 25. Utah je v zadnji četrtini vodil za devet točk, tekmo pa je odločil Wade (sekundo pred koncem rednega dela je zadel prosta meta) ob sireni.

DALLAS - NEW YORK 103:101
Nowitzki 30 in 12 skokov, Howard 22 in 13 skokov; Crawford 26.

DENVER - CHICAGO 99:81
Boykins 32 (izenačen rekord kariere), Anthony 18; Nocioni 22.

PHOENIX - LA LAKERS 107:102
Stoudemire 33 in 14 skokov, Marion 27 in 15 skokov; Bryant 29, 11 skokov in 10 podaj. Vujačič ni igral.

PORTLAND - MILWAUKEE 110:98
Stoudamire 33, Randolph 22 in 18 skokov; Redd 29. Bucksi v gosteh še niso zmagali.

SACRAMENTO - MEMPHIS 107:105
Webber 31 in 12 skokov, Bibby 18, Stojaković 17; Swift 23, Williams in Gasol (18 skokov) po 17. Webber je v zadnjih petih minutah in pol dosegel devet točk. Toliko so Kingsi zaostajali v zadnji četrtini.