Luka Dončić je bil spet prvi strelec Reala, a tokrat z le 12 točkami. Vseeno je s povprečjem 21,6 točke na tekmo še vedno prvi strelec letošnje sezone Evroplige, drugi pa je Aleksej Šved (19,2). Foto: EPA
Real po zgrešeni trojki Dončića prvič izgubil

Luka Dončić, prvi strelec letošnje sezone Evrolige, je dvajset sekund pred koncem pri izidu 80:82 zgrešil odprt met za tri točke, s katerim bi Real lahko povedel. Od jeze je skoraj pregriznil svoj dres. Sijajni slovenski košarkar, ki se je v zadnjih dneh boril z gripo, je tekmo končal pri 12 točkah (iz igre 3/9), vse je dosegel v prvem polčasu.

Himki je vodil večji del tekme, Real pa se je večkrat približal in v zadnji četrtini povedel z 69:68. Moskovska ekipa je z delnim izidom 0:10 (v tem nizu je Aleksej Šved dosegel prvih pet točk) spet prevzela pobudo in imela po trojki Jamesa Andersona devet točk zaloge (69:78). Vseeno se je Real spet močno približal, največji osmoljenec tekme pa je bil Gustavo Ayon, ki je najprej zgrešil "zicer" pod košem, v naslednjem napadu pa naredil osebno napako v napadu.

Šved je bil z 21 točkami, petimi podajami in tremi skoki najboljši igralec tekme. Real je skok dobil z 42:34, vendar je imel slabši met in manj podaj od Himkija. Po poškodbi se je vrnil Anthony Randolph, ki je prispeval šest točk.
Murićev Anadolu še petič izgubil
Anadolu Efes je lovil prvo zmago in bil po treh četrtinah blizu, saj je še vodil za šest točk proti Unicaji iz Malage (59:53). A zadnjem delu so Turki dosegli le 16 točk. Edo Murić je v 17 minutah štirikrat poskusil z metom za tri, a ostal brez točke, v statistiko je dodal le dva skoka.

5. krog:
CRVENA ZVEZDA - BROSE BAMBERG
69:75 (18:30, 16:13, 19:16, 16:16)
Rochestie 22, Lessort 14, Bjelica 11; Rubit 15, Hickman 12, Nikolić 0 točk (0/2), 4 podaje in 3 skoki v 17 minutah.
FENERBAHČE - VALENCIA
79:66 (20:18, 18:12, 19:19, 22:17)
Nunnally 13; San Emeterio 11.

BASKONIA - PANATHINAIKOS
85:84 (27:24, 20:21, 16:22, 22:17)
Granger 20, Beubois in Šengelia po 15; Pappas 22, Gist 16.

MACCABI - OLIMPIA MILANO
79:68 (18:14, 21:15, 21:13, 19:16)
Thomas 14, Kane in Tyus po 12; Bertans 13.

REAL MADRID - HIMKI MOSKVA
80:86 (23:25, 16:20, 20:21, 21:20)
Dončić 12 točk (iz igre 3/10, prosti meti 4/4), 7 skokov in 3 podaje, Ayon, Causeur in Taylor po 10, Campazzo 9, Mačiulis 8, Randolph 6 (1/3) v 12 minutah; Šved 20, Anderson 16, Gill 12.

CSKA MOSKVA - ŽALGIRIS
94:91 (22:19, 29:17, 18:26, 25:29)
Clyburn 26, De Colo 25, Voroncevič 14; Micić 20, Ulanovas 14.

ANADOLU EFES - UNICAJA MALAGA
74:79 (19:25, 16:10, 24:18, 15:26)
Štimac 17, Motum 16, Simon 12 ... Murić 0 (0/4 za tri) in 2 skoka v 17 minutah; McCallum, Nedović in Šermadini po 13.