Košarka
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.6 od 25 glasov Ocenite to novico!
Luka Dončić
Luka Dončić je bil spet prvi strelec Reala, a tokrat z le 12 točkami. Vseeno je s povprečjem 21,6 točke na tekmo še vedno prvi strelec letošnje sezone Evroplige, drugi pa je Aleksej Šved (19,2). Foto: EPA

Madrid - MMC RTV SLO

Košarkarji madridskega Reala so doživeli prvi poraz v novi sezoni Evrolige. V Madridu jih je z 80:86 premagal Himki.

Luka Dončić, prvi strelec letošnje sezone Evrolige, je dvajset sekund pred koncem pri izidu 80:82 zgrešil odprt met za tri točke, s katerim bi Real lahko povedel. Od jeze je skoraj pregriznil svoj dres. Sijajni slovenski košarkar, ki se je v zadnjih dneh boril z gripo, je tekmo končal pri 12 točkah (iz igre 3/9), vse je dosegel v prvem polčasu.

Himki je vodil večji del tekme, Real pa se je večkrat približal in v zadnji četrtini povedel z 69:68. Moskovska ekipa je z delnim izidom 0:10 (v tem nizu je Aleksej Šved dosegel prvih pet točk) spet prevzela pobudo in imela po trojki Jamesa Andersona devet točk zaloge (69:78). Vseeno se je Real spet močno približal, največji osmoljenec tekme pa je bil Gustavo Ayon, ki je najprej zgrešil "zicer" pod košem, v naslednjem napadu pa naredil osebno napako v napadu.

Šved je bil z 21 točkami, petimi podajami in tremi skoki najboljši igralec tekme. Real je skok dobil z 42:34, vendar je imel slabši met in manj podaj od Himkija. Po poškodbi se je vrnil Anthony Randolph, ki je prispeval šest točk.

Murićev Anadolu še petič izgubil
Anadolu Efes je lovil prvo zmago in bil po treh četrtinah blizu, saj je še vodil za šest točk proti Unicaji iz Malage (59:53). A zadnjem delu so Turki dosegli le 16 točk. Edo Murić je v 17 minutah štirikrat poskusil z metom za tri, a ostal brez točke, v statistiko je dodal le dva skoka.

5. krog:
CRVENA ZVEZDA - BROSE BAMBERG
69:75 (18:30, 16:13, 19:16, 16:16)
Rochestie 22, Lessort 14, Bjelica 11; Rubit 15, Hickman 12, Nikolić 0 točk (0/2), 4 podaje in 3 skoki v 17 minutah.

FENERBAHČE - VALENCIA
79:66 (20:18, 18:12, 19:19, 22:17)
Nunnally 13; San Emeterio 11.

BASKONIA - PANATHINAIKOS
85:84 (27:24, 20:21, 16:22, 22:17)
Granger 20, Beubois in Šengelia po 15; Pappas 22, Gist 16.

MACCABI - OLIMPIA MILANO
79:68 (18:14, 21:15, 21:13, 19:16)
Thomas 14, Kane in Tyus po 12; Bertans 13.

REAL MADRID - HIMKI MOSKVA
80:86 (23:25, 16:20, 20:21, 21:20)
Dončić 12 točk (iz igre 3/10, prosti meti 4/4), 7 skokov in 3 podaje, Ayon, Causeur in Taylor po 10, Campazzo 9, Mačiulis 8, Randolph 6 (1/3) v 12 minutah; Šved 20, Anderson 16, Gill 12.

CSKA MOSKVA - ŽALGIRIS
94:91 (22:19, 29:17, 18:26, 25:29)
Clyburn 26, De Colo 25, Voroncevič 14; Micić 20, Ulanovas 14.

ANADOLU EFES - UNICAJA MALAGA
74:79 (19:25, 16:10, 24:18, 15:26)
Štimac 17, Motum 16, Simon 12 ... Murić 0 (0/4 za tri) in 2 skoka v 17 minutah; McCallum, Nedović in Šermadini po 13.

# 02.11.2017 ob 22:55
Ne vem kako se lahko eni spravljate na Dončiča? Fant je mel gripo in ni bil 100% pripravljen. Čist solidno je odigral. Da vas vidim junake,kako po gripi okol skačete?
threepointer
# 02.11.2017 ob 23:09
Dokler je zmogel, je odigral izjemno. Potem preprosto ni bilo več energije. To so lahko videli vsi, z izjemo trolov. Videli so tudi sodniki, ki mu tokrat niso prav nič pomagali, celo kakšno osebno nad njim so spregledali. Kljub vsemu najboljši v svoji ekipi. Naj se čim prej pozdravi. Ko bo pri moči, bo zagotovo spet pravi.
artfilmfan
Če bi bil Luka danes zdrav bi Khimki sanjal o zmagi, kljub neverjetno slabi igri Reala in vseh bedarijah Campazza. Ko je on zdrav jim ni para..
jaz jaz
# 02.11.2017 ob 22:57
Dončić zgrešil ključno trojko in skoraj pregriznil svoj dres... no, tale naslov se vam pa ni posrečil... tekme se ne izgubi z enim košem, kot namigujete
petron
# 02.11.2017 ob 23:51
Resno prašujem:
kako lahko športniki igrajo z gripo, jaz če fasam virozo še živet ne morem.
SLOBloodPatriot
# 02.11.2017 ob 22:54
Vidi se, kako je Luki hudo za tisti zgrešeni met, ampak ne rabi se sekirat. Mladi KRALJ je kljub bolezni danes odigral srčno in borbeno.
17theone
Poglej si kako se racuna indeks pa ti bo marsikaj bolj jasno, naprej se pozanimej potem komentiraj
seven7
# 02.11.2017 ob 23:03
Ma kaka fake injury. Poglej njegova lica zarela so rdece ko je sedel na klopi zamotan v brisaco in trenitko zaprto do vratu.
bojfab
# 02.11.2017 ob 23:02
Zdravilo za trole ... IGNOR!!!
miki_miska
# 02.11.2017 ob 22:47
Khimki ima sreco da Luka danes ni zdrav.
veza
# 02.11.2017 ob 22:36
Luka ima gripo, ostali pa spijo.
johnny007
# 03.11.2017 ob 09:15
Eh, se zgodi. Vazen je samo final four.

Khimki pa tudi komaj komaj zmagal kljub res obupni igri vseh realovcev. No, Luka je vseeno bil soliden, mogoce tudi Ayon pred koncnico, utrudil se je.

Je pa zabavno, da letos ob indexu 18 recemo, da je igral "slabo" :D
din-diin
# 02.11.2017 ob 22:45
Pa dobr, kva zdej znalci kr pluvate po Luki? Sorry, sam cepci eni!
miki_miska
# 02.11.2017 ob 22:35
Se pa vidi da ga je bolezen zdelala. Proti temu ne mores...se vedno ne dela takih bedarij kot Campazi npr.
sniperman2
# 02.11.2017 ob 23:32
Odličen prvi polčas Lukata, v drugem pa se je videlo, da je vidno utrujen od nedavne(mogoče jo še kar ima) gripe. Se je pa to tudi videlo danes pri prodorih, kjer ni imel toliko moči kot ponavadi. Glavo gor in čimprej se porihtat Luka. MVP!
17theone
# 02.11.2017 ob 21:41
mislim da ga laso še špara ker je tudi precej oblečen ko je na klopi, verjetno še ni prebolel bolezni ampak to ga ne ustavlja, v izi 10 pik do sedaj.
hepimen
# 03.11.2017 ob 09:46
Luka odigra najslabšo tekmo pa je še vedno najboljši pri Realu. Res je zgrešil zicer samo ga je tudi Ayon za izenačenje, ko je bil neoviran meter od koša pa Campazzo, ki je zgrešil polaganje in lepo podajal žoge Rusom v roke.

Trojka pač ni zicer.
Jurčič
# 03.11.2017 ob 08:25
še vedno množice masturbatorjev na slabše predstave slovenskih športnikov...z erekcijo in željo po slabih vetrovnih razmerah za Prevca sedaj že čakajo prvo tekmo skokov
# 02.11.2017 ob 21:42
Hm, Dončič pride na parket, takoj 5 točk da, Real iz -12 na -5. "Enough said", bi se lahko reklo.
Binder Dandet
# 03.11.2017 ob 05:14
Prevec osebno jemljete. Vsak ima slabo tekmo. Vceraj pa ni bil khimki toliko boljai kot real toliko slabsi. Izgubljene zogw, banane, zgreseni meti. Prevec vsega.
miki_miska
# 02.11.2017 ob 22:53
Danes pa obupen Real. Pa vseeno za malo zgubili. Bolan Doncic, smesen Campazo, neumnosti Ayuna, skoraj 20 izgubljenih zog...pride kaksna tekma tak
MJ-23
# 02.11.2017 ob 22:19
Jenkins ubil Lukata. Po mojem ga še noben ni tako pošolal kot zdaj Jenkins. Upam da mu Luka v zadnji četrtini vsaj malo vrne.
# 03.11.2017 ob 11:26
Ja, razvadil nas je mulo. Indeks 18 bi bil še lani zanj dober, letos pa ima povprečnega kar 30! Zagotovo bodo še padci, ki se jih bo moral naučiti čim bolje prebroditi. Vse skupaj ga pa dela samo močnejšega. Pomislite, kakšne izkušnje kot nosilec ene najboljših ekip v Evropi pridobiva že pri 18-ih!
ata
# 02.11.2017 ob 23:22
@jaz jaz: Nikolič je v 2. četrtini 3x krasno podal, pa so zgrešili neovirane mete in polaganja. V obrambi odlično
seven7
# 02.11.2017 ob 21:49
Trojke pa Luka meče 1 meter od črte... priprave na nba
mark.22
# 03.11.2017 ob 00:30
kake bedarije eni pišeteo o Dončiču, da vas ni sram.. pa tudi RTV vi pišete kot da je Luka zajebal tekmo. če bi zadel tisti met pri zaostanku za 2 bil Real bližje zmagi, saj Himki ni mel rešitev v napadu, s trojkami so hoteli rešiti tekmo (predvsem Šved) ampak na žalost se je žoga odkotalila z obroča.

V naslednjem napadu je Campazzo naredil največjo bedarijo, ko je po prodoru žogo enostavno vrgel v avt! danes jim niso šle trojke in se je pokazalo da kljub vsem zmagam še zdaleč niso nepremagljivi, še sam sem bil presenečen kako so vsaj kaki 2 egal tekmi v EL dobili izključno na račun trojk, ki so jim vse padale notri v 4/4, danes temu ni bilo tako.
# 02.11.2017 ob 23:01
Khimki je imel srečo, da je Luka bolan. Ko bo zdrav, se jim bo na povratni v Moskvi še kako maščeval.
veza
# 02.11.2017 ob 22:46
Kaj piskajo sodniki, pa kaj se bojijo Putina?
Bravo Luka, takoj ko je prišel v igro, se je prednost Khimkija močno stopila.
johnny007
# 03.11.2017 ob 10:06
Vazno je sam, da se ne bo Luka zdaj prevec sekiral okoli tega.

Naj Llull tud mal izven igrisca opravi mentorsko vlogo in mu to tudi dopove.
levak
# 02.11.2017 ob 23:06
Črni teden za Madrid v košarki. Vendarle so porazi sestavni drl športa. Luka pač danes ni blestel, a bo to vrnil z obrestmi.
seven7
# 02.11.2017 ob 22:52
Te cepce od trolov bi postavil v vrsto pa jim tak dolgo focne talal da bi se opravicli za vse napisane nemnosti.
miki331
# 02.11.2017 ob 22:42
Dejmo Magic Luka reši to!
MJ-23
# 02.11.2017 ob 22:38
Očitno je Luka res bolan. Meni deluje precej počasnejši kot ponavadi. Se zgodi. Se pa mal bojim, da ga znajo letos v Realu do konca skurit. Luka je letos res odigral ogromno težkih tekem in upam, da zarad tega ne stakne kakšne poškodbe.
miki_miska
Trije krijejo Doncica. Ce bi imel Luka vsaj kaksnega dostojnega soigralca bi ze zmagali do polcasa.
ForzaJuve!!
# 02.11.2017 ob 21:50
Brez Dončića bi blo vsaj 20+ za Khimki.
Igral je komaj 10min in je daleč najboljši na parketu (poleg Šveda)
ziga307
a se sam men zdi al je Luka za eno klaso jači od vseh ostalih na parketu?
miki331
Shark Luka!
mile
# 02.11.2017 ob 23:58
Ja, Khimki je odlična ekipa in ne bi se čudil, če bi se zavihteli celo na F4. Sicer pa Real ni bil čisto pravi, prav tako ne Luka, gotovo zaradi zdravstvenih težav, to je bilo vidno iz zraka. Imel je nekaj zares črnih minut, ko je forsiral, čeprav je bil že vidno utrujen. Kriv za to je tudi Laso, ki ga ni pravočasno potegnil iz igre. Ampak nič ne de, v bistvu je šlo za dokaj nepomembno tekmo, Luka pa je imel kljub zanj slabi tekmi soliden indeks 18, kar je največ pri Realu. To se mi zdi dovolj zgovorno ... zanimivo pa je tudi, kakšen status superzvezdnika že ima, kamere so ga imele ves čas na piki. Mogoče še beseda o Randolphu - res škoda, da se je pred tedni poškodoval, bil je v najboljši formi v življenju. Očitno bo rabil kar nekaj časa, da se bo vrnil in vprašanje, če spet na prejšnjo raven.
17theone
# 02.11.2017 ob 23:00
Ali pa ayon za izenacenje zgresil zicer...kakor vzames
17theone
Campazzo indijanc
lukace5
Neverjetno kako je Real v napadu odvisen od Doncica. Ko ga ni v igri je ekipa brez ideje in zelo tezko dosega kose. Luka pa z lahkoto spet najboljsi igralec na terenu ceprav je odigral samo 11 minut...
lukace5
# 02.11.2017 ob 21:35
Ko Laso takole rotira, to obicajno pomeni da bo Luka odigral 16-18 min v drugem polcasu. Verejetno ga bo dal v igro ze po tem polcasu...
miki331
Mogoče je vzrok viroza?
Vircace
# 02.11.2017 ob 21:34
Res ne razumem Lassa kaj tolk časa Donćiča na klopi drži...
Jerica
# 02.11.2017 ob 21:23
link
jaz jaz
# 02.11.2017 ob 21:11
pri Nikoliču bi lahko omenili tudi 4 asistence. dve sta bili res hudi v zadnjem delu tekme.