Goran Dragić je v polnem sijaju zasijal v zadnji četrtini. Foto: AP

"V drugem polčasu smo popolnoma spremenili potek tekme. Ključna je bila naša obramba, nismo jim dovolili protinapadov in lahkih košev.

Goran Dragić
Stephen Curry je zadel deset trojk ob vrnitvi na igrišča, potem ko je počival enajst tekem. Foto: Reuters
LeBron James je doživel poraz na 33. rojstni dan. Cavaliersi so izgubili že tretjič zapored. Foto: Reuters
Kristaps Porzingis je bil najzaslužnejši za tretjo zmago New Yorka na gostovanjih. Foto: Reuters

Tyler Johnson je dosegel kar 22 točk v tretji četrtini, Goran Dragić pa je blestel v zadnji četrtini, ko je s 14 točkami prevesil tehtnico na stran Vročice.
Orlando je imel v prvem polčasu na krilih izjemnega Aarona Gordona (39 točk) vse niti igre v svojih rokah. Miami ni našel nobenega recepta za hitro igro gostiteljev in vse je kazalo na drugi polom v dveh večerih, potem ko izbranci Erika Spoelstre niso imeli nobene možnosti v petek proti Brooklynu (87:111).
Ko je center Bismack Biyombo na začetku tretje četrtine povišal na 68:50, so bili gostje v izgubljenem položaju. Johnson je nato zadel deset zaporednih metov, edini zgrešeni met v četrtini je imel ob pisku sirene. Po 36 minutah je prednost Orlanda že zelo skopnela (92:86).

Elfrid Payton, ki ima eno izmed najbolj nenavadnih pričesk v Ligi NBA, je bil nemočen v obrambi proti razigranemu Dragiću. MVP evropskega prvenstva je tri minute in pol pred koncem zadel trojko, nato pa dvakrat še ušel Paytonu in zlahka zadel za delni izid 0:9. Miami je minuto in pol pred koncem povedel za štiri točke (105:109).
Evan Fourner je bil natančen izza črte 42 sekund pred zadnjim piskom sirene in gostitelji so se približali na 111:112, a je v naslednjem napadu znova zadel Dragić. Po zgrešeni trojki Gordona je Johnson s prostima metoma potrdil zmago Miamija.
"V drugem polčasu smo popolnoma spremenili potek tekme. Ključna je bila naša obramba, nismo jim dovolili protinapadov in lahkih košev," je poudaril Dragić, ki je v 38 minutah dosegel 25 točk, osem podaj in štiri skoke.
Curry ob vrnitvi zadel deset trojk
Stephen Curry
se je veličastno vrnil na parket. Navijači so že ob predstavitvi igralcev v Oracle Areni navdušeno pozdravili ostrostrelca, ki zaradi zvina desnega gležnja ni igral na zadnjih enajstih tekmah. Proti Memphisu je spomnil na svoje najboljše čase, v 26 minutah je zadel kar deset trojk iz 13 poskusov. Steve Kerr ga je vzel iz igre že pred koncem tretje četrtine. Bojevniki so odpravili Grizlije s 141:128.
James si je 33. rojstni dan predstavljal popolnoma drugače
LeBron James je v Salt Lake Cityju praznoval 33. rojstni dan. V Vivint Smart Home Areni se je zadnjič veselil zmage decembra 2010 in tudi tokrat je parket zapustil razočaran. Utah je premagal Cleveland s 104:101. James je prispeval 29 točk, osem skokov in šest podaj. To je že tretji zaporedni poraz Cavaliersov (v ponedeljek jih je ugnal Golden State, v sredo pa presenetljivo še Sacramento). Pri gostiteljih je bil neustavljiv Donovan Mitchell z 29 točkami, postavil je tudi piko na i s prodorom mimo J. R. Smitha pol minute pred koncem.
Porzingis nasul Pelikanom 30 točk
New Orleans je doma izgubil proti New Yorku s 103:105. Blestel je Kristaps Porzingis s 30 točkami. Jarrett Jack je zadel odločilna prosta meta devet sekund pred koncem. Pelikani so imeli zadnji napad, zvezdnik Anthony Davis pa je zgrešil trojko z leve strani za zmago.

Tekme 30. decembra:
ORLANDO - MIAMI 111:117
Gordon 39 (5/11 za tri), Fournier 23, Simmons 12, Biyombo 10 in 10 skokov, Peyton 8, Hezonja 6, Augustin 5, Speights 4, Iwundu in Afflalo 2; T. Johnson 31, Dragić 25 (11/22 iz igre, 2/4 za tri), 8 podaj in 4 skoki v 38 minutah, Olynyk 17, Ellington 12, Richardson 11, Whiteside 9, Mickey in Adebayo po 6.

DETROIT - SAN ANTONIO 93:79
Bullock 22, Kennard 20, Smith 18, Drummond 14 in 21 skokov; Leonard 18, Aldridge 15.

NEW ORLEANS - NEW YORK 103:105
Davis 31, Cousins 29 in 19 skokov, Holiday 13; Porizngis 30, Beasley in Jack po 15.

ATLANTA - PORTLAND 104:89
Schröder 22, Belinelli 14; Napier 21, McCollum 18.

UTAH - CLEVELAND 104:101
Mitchell 29, Favors 19, Rubio 16, 10 skokov in 8 podaj; James 29, 8 skokov, 6 podaj in 6 izgubljenih žog, Green 22, Love 20.

GOLDEN STATE - MEMPHIS 141:128
Curry 38 (13/17 iz igre, 10/13 za tri), Durant 20, Pachulia 18; M. Gasol 27 (4/4 za tri), Evans 22.

DENVER - PHILADELPHIA 102:107
Murray 31, Jokić 19 in 13 skokov; Šarić 20, Redick 18.