Reggie Jackson in Andre Drummond sta povzročala Miamiju veliko težav. Foto: Reuters
Paul Millsap
Paul Millsap je 32 točkam dodal 13 skokov. Foto: Reuters
Kyle Lowry
Kyle Lowry je za zmago nad Lakersi prispeval 41 točk, dodal pa je še devet skokov in sedem podaj. Foto: Reuters

Najboljši slovenski košarkar ima težave s hrbtom in je izpustil osmo tekmo v letošnji sezoni. V rotaciji so gostitelji imeli le devet košarkarjev. Ob tem je manjkal tudi prvi center Hassan Whiteside, ki je začel na vseh 34 tekmah, ko je bil v kadru. Odsotni so bili tudi Dion Waiters, ki je bil v prvi peterki na vseh 16 srečanjih, ko je bil v ekipi, Justise Winslow, ki je začel 15 od 18 tekem, in Josh McRoberts, ki je bil v prvi peterki na 14 od 22 dvobojev.

"Ko dobijo drugi igralci priložnost, da imajo žogo v rokah, je lahko zelo nevarno," je opozoril trener Detroita Stan Van Gundy. In res so se njegovi varovanci v prvem polčasu mučili proti oslabljenemu Miamiju. Heati so bili zelo razigrani v prvi četrtini, ko so dosegli kar 37 točk, na odmor pa so odšli s prednostjo osmih. Toda v napadu se je v drugem delu ustavilo. V drugih 24 minutah so dali le še 32 točk. V prvem polčasu so Heati metali 65-odstotno, drugi polčas pa odprli s 4/27 iz igre, ko je Pistonsom uspela serija 27:8, s čimer so preobrnili potek tekme. V drugem polčasu so bili domači košarkarji iz igre uspešni le še 27,5-odstotno. V prvih petih minutah zadnje četrtine sploh niso dali koša.

"V drugem polčasu smo se prebudili. Dobro smo se pogovorili in zaigrali bistveno intenzivneje kot predtem," je povedal Andre Drummond. Prvi center Detroita je ob odsotnosti Whitesida kraljeval pod obročema s 25 točkami in 18 skoki. Dve točki več je dosegel Reggie Jackson, ki si je na položaju organizatorja igre razdelil minute z Ishem Smithom, tako da za Udrih, ki je lani igral za Miami, priložnosti (znova) ni bilo. James Johnson je bil z 20 točkami prvi strelec Miamija, ki je klonil petič zapored.

Budenholzer vendarle premagal Popovicha
Trener Atlante Mike Budenholzer je prvič premagal Gregga Popovicha, s katerim sta vrsto let sodelovala. Budenholzer je Hawkse namreč prevzel leta 2013, potem ko je predtem kar 19 let deloval v San Antoniu, kjer je bil 17 let pomočnik. Do te tekme so Spursi dobili vseh šest medsebojnih dvobojev, odkar Budenholzer vodi Atlanto.

Eden izmed ključnih mož je bil Tim Hardaway Jr., ki je prispeval 29 točk, s čimer je izenačil osebni rekord kariere. 3,3 sekunde pred koncem rednega dela je sin nekdaj izvrstnega organizatorja igre Tima Hardawaya s trojko izid izenačil. V podaljšku je dal devet točk. 11 sekund pred koncem je zadel le en prosti met, a je Paul Millsap, ki je bil izvrsten, ujel odbito žogo, končni izid pa je 3,9 sekunde pred koncem s prostim metom – drugega je tudi zgrešil – postavil Dennis Schröder. Met za nov podaljšek je zgrešil Kawhi Leonard.