Kako resna je poškodba Gorana Dragića, še ni znano. Foto: Reuters
Russell Westbrook je zaigral prvič po aprilski poškodbi. Foto: Reuters
Minnesota je slavila tudi v New Yorku in sezono odpravil s tretjo zmago. Foto: Reuters

upirali Oklahomi s presenetljivim povratnikom Russllom Westbrookom, a so na koncu vendarle morali priznati premoč Thunderjem. Goran Dragić spet ni imel sreče.

Ljubljančan, ki je na prejšnji tekmi dobil udarec v glavo in izpustil skoraj ves drugi polčas, si je tokrat na začetku drugega polčasa v prodoru zvil gleženj (VIDEO spodaj). V igro se ni več vrnil. Do takrat je dosegel 10 točk (met 5/9), tri skoke in dve podaji.

Gre za levi gleženj, ki si ga je Dragić poškodoval že med oktobrskimi pripravljalnimi tekmami. "Začutil sem močnejšo bolečino kot oktobra. Neprijetno, ampak moram ostati močen. Mogoče se to dogaja, ker sem igral vse poletje s slovensko reprezentanco, mogoče pa samo nimam sreče. Delal bom na tem, da se vrnem še močnejši," je povedal Dragić, ki se je ekspresno vrnil po udarcu v glavo na prejšnji tekmi. "Bosanska glava," se je pošalil Dragič pred tekmo. Ni še znano, koliko časa bo moral slovenski reprezentant počivati.
Kljub poškodbi Dragića so Sunsi v Oklahoma Cityju igrali odlično. Po trojki izjemnega Erica Bledsoa (26 točk, 14 podaj - oboje rekord kariere - in 7 skokov) so slabih osem minut povedli z 79:73, vendar gostitelji niso dovolili presenečenja. Na krilih Kevina Duranta (33 točk, 10 skokov) in Westbrooka (21 točk, 7 podaj), ki se je po poškodbi kolena vrnil mesec dni pred napovedmi, so v tesni končnici slavili s 103:96.

Thunderji so izza črte metali 2/18, Sunsi pa 14/37, vendar so imeli kar 23 izgubljenih žog. Pri Phoenixu je 21 točk dosegel Gerald Green, 19 pa Channing Frye.

V Miamiju ni prave kemije
Miami se je po dveh porazih pobral z zmago nad Washingtonom (103:93). Dwyane Wade (20 točk) in LeBron James (25 točk) sta priznala, da v moštvu na začetku sezone (še) ni prave kemije. "Naj vam dam primer. Če si v razmerju z žensko dolgo, ti postane udobno. Nehaš delati male stvari, ki si jih delal na začetku in bi jih moral delati naprej. Podobno je pri nas. Malce se bomo morali predramiti," je povedal Wade.
Neuspešen začetek Jasona Kidda
Jason Kidd je na trenerskem debiju z Brooklynom doživel pravi polom. Orlando je bil boljši s 107:86, kar pomeni, da so Magici dobili dve tekmi zapored prvič po skoraj letu dni. Po 19 točk sta dosegla Nikola Vučević in novinec Victor Oladipo.
Minnesota zmagoslavno tudi iz New Yorka
100-odstotna ostaja Minnesota, ki je s 109:100 odpravila New York. Blestela sta Kevin Love (34 točk, 15 skokov, 5 podaj) in Kevin Martin (30 točk). Beno Udrih ni stopil na parket.

OKLAHOMA CITY - PHOENIX 103:96
Durant 33 in 10 skokov, Westbrook 21; Bledsoe 26 in 14 podaj, Dragić 10 (met: 5/9), 3 skoki in 2 podaji v 20 minutah.

NEW YORK - MINNESOTA 100:109
Anthony 22, World Peace 17, Udrih ni igral; Love 34 in 15 skokov, Martin 30.

DETROIT - BOSTON 87:77
Smith, Drummond in Monroe po 15; Olynik 15.
MIAMI - WASHINGTON 103:93