Goran Dragić je ponujeno priložnost s pridom izkoristil. Foto: EPA
Gašper Vidmar
Gašper Vidmar dobiva pri Fenerbahčeju zelo malo priložnosti. Lani je veliko igral, potem pa se je poškodoval, zaradi česar je tudi izpustil evropsko prvenstvo v Litvi. Foto: Pia Nikolič/kosarka.si
Uroš Slokar
Uroš Slokar je za zmago rimskega Virtusa prispeval 20 točk. Foto: MMC RTV SLO/T. O.
Hasan Rizvić
Hasan Rizvić, ki je namesto Ljubljane raje izbral Podgorico, je debitiral v dresu Budućnosti. Foto: MMC RTV SLO

25-letni Ljubljančan močno stopnjuje formo. Sicer njegovim Raketam ne gre najbolje, a slovenski reprezentančni branilec igra v zadnjem času zelo dobro. Že v Staples Centru, kjer so Rocketsi odigrali dve tekmi zapored in izgubili z obema kluboma iz Los Angelesa, je uspešno izkoristil minute, zdaj, ko je pa začel v prvi peterki, pa je hitro postal eden ključnih pri Houstonu.

Dvakrat so košarkarji iz Teksasa igrali proti Oklahomi. Na prvi tekmi v gosteh se je "Gogi" izkazal z dvojnim dvojčkom. Ob 10 točkah je zbral še 11 podaj. Na drugi tekmi v domačem Toyota Centru pa je blestel z 20 točkami, dodal pa je še osem podaj. Beno Udrih je z Bucksi klonil na gostovanju pri nekdanjem moštvu. Kingsi so bili boljši s 103:100, slovenski organizator igre pa je zbral osem točk. Tekmo proti Phoenixu je izpustil zaradi poškodovane rame.

Pomemben skalp za Maljkovića in Brezca
Veliko zmago sta z Lokomotivo v ruskem državnem prvenstvu dosegla selektor reprezentance Božidar Maljković in Primož Brezec. S 93:80 so bili Krasnodarčani boljši od moskovskega Himkija. Brezec, ki sicer pod Maljkovićevo taktirko igra manj od pričakovanega, je prispeval 11 točk in osem skokov. Po številu zmag se je Lokomotiva na četrtem mestu izenačila s Spartakom Jureta Zdovca in Mihe Zupana, ki je tokrat klonil pred Unicsom (71:59).

V dresu Budućnosti je uspešno debi prestal Hasan Rizvić. Center, ki je bil po odhodu iz Azovmaša v stikih z Unionom Olimpijo, je ob zmagi nad Cedevito (81:64) v statistiko vpisal devet točk, Matjaž Smodiš jih je na nasprotni strani 11. Sašo Ožbolt je z Zagrebom izgubil v Beogradu. S 94:85 je bil premočan Partizan, slovenski reprezentant pa je prispeval le dve točki.

Efes in Galatasaray na vrhu
V Turčiji je bil na sporedu še en carigrajski derbi. Anadolu Efes je bil z 90:83 boljši od Fenerbahčeja. Turški pivovarji, pri kateri je Saša Vujačić dal šest točk in štiri podaje, ostajajo na vrhu državnega prvenstva. Za Fener je Gašper Vidmar dosegel dve točki. Jaka Lakovič je za novo zmago Galatasaraya, ki je drugi na prvenstveni lestvici, pristavil 13 točk.

ITALIJA
Sani Bečirović
(Benetton Treviso)
19 minut, 6 točk (1/1 za dve, 0/2 za tri), 1 skok, 3 podaje
(15. krog DP-ja: Benetton Treviso – Umana Venezia 67:68)
Goran Jurak (Angelico Biella)
16 minut (0/3 za dve), 1 skok, 2 podaji
(15. krog DP-ja: Bennet Cantu - Angelico Biella 66:61)
Marko Milić (Vanoli Braga Cremona)
30 minut, 7 točk (3/7 za dve), 9 skokov
(15. krog DP-ja: Vanoli Braga Cremona – Cimberio Varese 69:61)
Uroš Slokar (Acea Roma)
26 minut, 20 točk (7/8 za dve, 1/1 za tri), 3 skoki, 4 podaje
(15. krog DP-ja: Novipiu Casale Monferrato - Acea Roma 92:93)
Marko Tušek (Vanoli Braga Cremona)
18 minut, 9 točk (2/2 za dve, 1/1 za tri), 1 skok, 1 podaja

LIGA ABA
Sašo Ožbolt
(Zagreb)
5 minut, 2 točki (0/2 za dve)
(14. krog lige ABA: Partizan - Zagreb 94:85)
Hasan Rizvić (Budućnost)
23 minut, 9 točk (3/6 za dve), 3 skoki
(14. krog Lige ABA: Budućnost – Cedevita 81:64)
Matjaž Smodiš (Cedevita)
15 minut, 11 točk (3/3 za dve, 1/2 za tri), 1 skok

RUSIJA
Primož Brezec
(Lokomotiva Kuban Krasnodar)
15 minut, 11 točk (4/5 za dve), 8 skokov, 1 podaja
(DP: Lokomotiva Kuban Krasnodar – Himki Moskva 93:80)
Miha Zupan (Spartak Sankt Peterburg)
5 minut (0/1 za dve, 0/2 za tri), 2 skoka
(DP: Unics Kazan - Spartak Sankt Peterburg 71:59)

ŠPANIJA
Mirza Begić
(Real Madrid)
13 minut, 4 točke (2/3 za dve), 6 skokov
(15. krog DP-ja: Murcia - Real Madrid 60:91)
Erazem Lorbek (Barcelona)
18 minut, 12 točke (6/10 za dve, 0/1 za tri), 6 skokov, 2 podaji
(15. krog DP-ja: Barcelona – Lucentum 65:49)
Samo Udrih (Valladolid)
10 minut, 2 točki (1/3 za dve), 1 skok, 2 podaji
(15. krog DP-ja: Blusens Monbus – Valladolid 63:72)

TURČIJA
Jaka Lakovič
(Galatasaray)
27 minut,13 točk (1/3 za dve, 3/3 za tri), 3 podaje
(14. krog DP-ja: Erdemir - Galatasaray 75:83)
(Fenerbahče)
3 minute, 2 točki (1/2 za dve), 1 skok
(14. krog DP-ja: Fenerbahče – Anadolu Efes 83:90)
Saša Vujačić
(Anadolu Efes)
17 minut, 6 točk (2/2 za dve, 0/1 za tri), 4 podaje

ZDA/LIGA NBA
Goran Dragić
(Houston Rockets)
38 minut, 20 točk (5/7 za dve, 2/3 za tri), 4 skoki, 8 podaj
(Houston – Oklahoma City 98:95)
37 minut, 10 točk (3/6 za dve, 1/4 za tri), 3 skoki, 11 podaj
(Oklahoma City – Houston 109:94)
Beno Udrih (Milwaukee Bucks)
zaradi poškodbe ni igral
(Phoenix – Milwaukee 109:93)
25 minut, 8 točk (4/6 za dve, 0/2 za tri), 2 skoka
(Sacramento – Milwaukee 103:100)