Goran Dragić je v 40 minutah New Yorku nasul 29 točk. Foto: Reuters

Vsakič, ko nanizaš nekaj zmag zapored, postaneš samozavestnejši, čutiš, da se vse skupaj premika v pravo smer. V tem trenutku res čutim, da smo na dobri poti.

Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je bil s 35 točkami prvi strelec tekme. Foto: Reuters
John Wall
John Wall je v Washingtonu dosegel kar 52 točk, a je z Wizzardsi vseeno klonil pred Orlandom (116:124). Foto: Reuters

Ekipi sta bili v American Airlines Centru večji del tekme izenačeni, v tretji četrtini sta bili še poravnani na 68:68, nato pa so se gostje odlepili z delnim izidom 27:13. Knicksi so si pot do zmage tlakovali z boljšim skokom, predvsem pa z večjo učinkovitostjo v raketi, kjer so dosegli kar 20 točk več od gostiteljev (36:56). Miami se je 'ustrelil' v nogo s slabim izvajanjem prostih metov (16/27).

New York ima na lestvici prvič po sezoni 2012/13 tri zmage več od porazov. "Vsakič, ko nanizaš nekaj zmag zapored, postaneš samozavestnejši, čutiš, da se vse skupaj premika v pravo smer. V tem trenutku res čutim, da smo na dobri poti," je dejal prvi strelec Knicksov Carmelo Anthony, ki je tekmo sklenil s 35 točkami.

Dragiću je uspel najučinkovitejši večer v dresu Miamija, Ljubljančan je na parketu odigral 40 minut, iz igre je metal 11/17 (4/4 za tri), statistiko je oplemenitil še s 4 skoki, 7 podajami in dvema ukradenima žogama. Izgubil jih je pet. Vujačić je bil edini košarkar New Yorka, ki ni odigral niti sekunde.

Kljub dobri formi Knickse zdaj čaka obračun z aktualnimi prvaki lige, Cleveland Cavaliersi, medtem ko se bo Miami v Atlanti pomeril s Hawksi, preden bo odšel še na gostovanje h Clevelandu in Chicagu.

Liga NBA, tekme 6. decembra:
MIAMI - NEW YORK 103:114
Dragić 29 (met: 11/17), 4 skoki in 7 podaj v 40 minutah, Whiteside 23 in 14 skokov; Anthony 35, Vujačić ni igral.

DETROIT - CHICAGO 102:91
Harris 22, Drummond 15, Udrih ni igral; Butler 32, Wade 19.

WASHINGTON - ORLANDO 116:124
Wall 52 (met: 18/31), Beal 19; Payton 25, Green 20, Meeks 18.

MEMPHIS - PHILADELPHIA 96:91
Gasol 26, Green 13 in 10 skokov; Ilyasova 23 in 17 skokov, Šarić 17.

MINNESOTA - SAN ANTONIO 91:105