Portland je proti Miamiju dosegel deseto zaporedno zmago. V tem zmagovitem nizu, v katerem so Trailblazersi tudi dvakrat premagali aktualne prvake Golden State, je Damian Lillard (na fotografiji) dosegel po 33 točk na tekmo. Foto: Reuters

Mislim, da v tem trenutku v Ligi NBA ni košarkarja, ki bi igral na višji ravni od Lillarda. Vsi vemo, kdo so kandidati za MVP-ja letošnje sezone. Na ta seznam gre zaradi izjemnih predstav upravičeno uvrstiti tudi njega.

Erik Spoelstra, glavni trener Miamija
Goran Dragić v boju za žogo z Lillardom in Jusufom Nurkićem. Foto: Reuters
Carmelo Anthony je ob zmagi Oklahome Cityja nad Sacramentom dosegel 21 točk in je bil s Paulom Georgeem tudi najboljši strelec svoje ekipe. Russell Westbrook je sicer ob tem dosegel trojni dvojček (17 točk, 10 skokov in 11 podaj). Foto: Reuters
Tony Parker je bil s soigralci nemočen v Houstonu. Gostitelji so San Antonio premagali že tretjič v letošnji sezoni. Nazadnje so štiri zmage v rednem delu sezone dosegli v sezoni 2013/14. Foto: Reuters

Slovenski organizator igre je v 31 minutah z metom iz igre 10/17 ob dveh skokih in podajah ter eni ukradeni žogi zbral 23 točk. Na drugi strani sta blestela Damien Lillard in Jusuf Nurkić, ki sta skupaj dosegla 59 točk.

V igri Miamija se je precej poznala odsotnost centra Hassana Whitesida, ki je srečanje izpustil zaradi poškodbe. V udarni peterki ga je pod košem zamenjal Bam Adebayo, ki je iz igre metal 1/10 in je zbral samo štiri točke.

Lillard in Nurkić nerešljivi uganki
Prva četrtina je bila precej izenačena, v drugi so gostitelji nato zaigrali odločneje v napadu, s čvrsto obrambo so ustavili nasprotnika in slabih pet minut pred odmorom po Nurkićevem metu s polrazdalje povedli za 14 točk (49:35). V tretji četrtini se je prevlada Portlanda nadaljevala, Lillard in Nurkić sta bila nerešljivi uganki za varovance Erika Spoelstre, prav reprezentant Bosne in Hercegovine je po Lillardovi podaji zadel za najvišje vodstvo na tekmi (+19; 86:67). Toda Miami še zdaleč ni rekel zadnje besede, z delnim izidom 18:2 so zajetno zarezali v prednost nasprotnika, po trojki Tylerja Johnsona so se mu približali na tri točke zaostanka (93:90), a so se gostitelji še pravočasno pobrali in dosegli deseto zaporedno zmago.

Spoelstra: Lillarda na seznam MVP-jev
"Mislim, da v tem trenutku v Ligi NBA ni košarkarja, ki bi igral na višji ravni od Lillarda. Vsi vemo, kdo so kandidati za MVP-ja letošnje sezone. Na ta seznam gre zaradi izjemnih predstav upravičeno uvrstiti tudi njega," je po tekmi dejal glavni trener Miamija Spoelstra, in dodal: "Ne gre samo za to, da je odličen igralec, v pomembnih trenutkih dosega pomembne točke. Vsakič, ko se je njegova ekipa znašla v škripcih, ali pa smo mi prevzeli pobudo, je zadel."

Liga NBA, tekme 12. marca:
HOUSTON - SAN ANTONIO 109:93
Harden 28, Paul 18; Forbes in White po 14.

MEMPHIS - MILWAUKEE 103:121
Gasol 17; Middleton 24, Antetokounmpo 20.

OKLAHOMA CITY - SACRAMENTO 106:101
Anthony in George po 21; Bogdanović 19.

PORTLAND - MIAMI 115:99
Lillard 32 (10 podaj), Nurkić 27 (16 skokov); Dragić 23 (met iz igre 10/17), 2 skoka, 2 podaji in 1 ukradena žoga v 31 minutah.