Novomeščani so bili s 93:69 boljši od Laščanov. Edini, ki so jih letos ugnali, so bili Hopsi pred dvema tednoma. Krka je bila pričakovano razred boljša od gostov. Pobudo je imela celo tekmo. Že v prvem polčasu je povedla z dvomestno prednostjo, visoko razliko pa naredila v tretji četrtini, ki jo je dobila z 28:12.

Gostitelji, ki so največ vodili za 30, so izza črte metali 53-, Zlatorog pa le 25-odstotno. Gostujoči met iz igre je bil 33-odstoten, medtem ko je bil domači 58. Prvi strelec tekme je bil z 20 novomeški kapetan Rok Stipčević, ki je izza črte metal 6/9.

Helios s tremi porazi zasedel drugo mesto

Helios je drugo mesto, potem ko je klonil na treh tekmah, potrdil z zmago nad Šenčurjem (76:57), ki ga je ugnal tretjič v sezoni, saj sta moštvi tekmeca tudi v Ligi ABA 2. Za ključno se je izkazala serija v zaključku druge četrtine, ko so Domžalčani po 14:0 povedli s 40:26.

Prednosti varovanci Dejana Jakare niso več izpustili iz rok. Največ je Helios vodil za 21. Gostitelji so v protinapadih dosegli 12 točk več od Šenčurja, imeli pa so tudi za 16-odstotkov boljši met iz igre. S 16 točkami je bil najboljši strelec na srečanju kapetan domžalske zasedbe Blaž Mahkovic.

Zdaj sledi premor za pokalno tekmovanje in reprezentančne kvalifikacije, nato pa je na vrsti še devet krogov, ko se bodo ekipe med sabo pomerile še tretjič.