Jurica Golemac je s Primorsko na vrhu tako Lige ABA 2 kot tudi Lige Nova KBM. Foto: www.alesfevzer.com

Koprčani so s četrto zmago prevzeli vodstvo, a imajo enak izkupiček tudi Novomeščani, hkrati pa še Petrol Olimpija, Rogaška in Zlatorog. Šest gostujočih igralcev je v dvorani Leona Štuklja doseglo dvomestno število točk, med katerimi je bil s 16 najboljši Marjan Čakarun, po 15 pa sta jih pristavila Lance Harris in Žan Mark Šiško, ki je v statistiko vpisal tudi devet podaj. 23 točk je pri Krki dal Domen Bratož, 19 pa jih je dodal mladi Miha Škedelj. Tigri so zadeli 14 trojk, izza črte pa so metali kar 70-odstotno.

Primorci so tekmo silovito začeli in povedli z 10:0, Krka pa je prvi koš dosegla šele v peti minut. Dve minuti kasneje je gostujoče vodstvo znašalo že 21:8, po prvi četrtini pa so tigri vodili za 14. Vrsta Simona Petrova je med 17. in 19. minuto po zaslugi Škedlja naredila delni izid 9:0 in do odmora ujela priključek.

Toda v tretji četrtini so pokalni prvaki znova povišali razliko, ki je bila po košu Šiška v 27. minuti znova dvomestna. Pred zadnjimi desetimi minutami je znašala 14 točk, česar gostje, ki so v zadnji četrtini največ vodili za 16, niso zapravili. Ko se je Krka slabe štiri minute pred koncem približala na –3, so hitro odgovorili s štirimi zaporednimi točkami, zatem pa so prednost le še oplemenitili.