Kevin Durant je za dve točki metal 13/24. Foto: Reuters
David West in Carmelo Anthony
Strelski obračun med Davidom Westom in Carmelom Anthonyjem je pričakovano dobil Anthony, a zmage se je nekoliko nepričakovano veselil West. Foto: Reuters

Zbral je še 15 skokov in 6 podaj, v vseh treh kategorijah je bil najboljši domači igralec. Memphis je deset minut pred koncem tekme vodil z 79:73, Durant pa je do konca tekme iz igre zadel šest metov, njegovi soigralci pa le enega.

Na poti do zmage mu je v tem odbobju najbolj pomagal veteran Derek Fisher, ki je štiri minute pred koncem dosegel edini preostali met iz igre za gostitelje. Po njegovi trojki so se Thunderji približali na 84:82.

Fisher ukradel žogo, Durant zadel
Grizliji so še 40 sekund pred koncem vodili z 90:87, nato je koš dosegel Durant, v naslednjem napadu je Fisher ukradel žogo Miku Conleyju, kdo drug kot Durant pa je 11 sekund pred sireno zadel za vodstvo 91:90. "Želel sem čim prej steči v napad in najti pravi položaj za met, s pomočjo božje milosti je šla skozi mrežico," je svoj zadnji koš podoživel junak tekme.

Na drugi strani je Quincy Pondexter 1,6 sekunde pred koncem pri izidu 93:90 izvajal tri proste mete, s katerimi bi lahko izsilil podaljšek, a je zadel le drugega.

Pacersi srednji četrtini dobili z 59:38
Prvo tekmo konferenčnega polfinala sta na vzhodu odigrala tudi New York in Indiana. Pacersi so v gosteh nekoliko presenetljivo slavili s 102:95. Odločilni sta bili srednji četrtini, v katerih je bila Indiana boljša kar z 59:38 in zadnjih 12 minut začela z varnim vodstvom 81:65 in nato brez težav držala vodstvo okrog desetih točk razlike.

Vsi člani gostujoče peterke so prebili mejo desetih točk, največ jih je dosegel David West (20). Pri poražencih je sicer Carmelo Anthony dosegel svojo normo (27), a bil zelo potraten pri žogah, iz igre je namreč metal le 10/28.

Liga NBA, konferenčni polfinale, Vzhod:
NEW YORK (2) - INDIANA (3) - 0:1
95:102 (27:22, 19:30, 19:29, 30:21)
Anthony 27 in 11 skokov, Felton 18, Smith 17, Martin 12, Shumpert 11, Copeland 6, Chandler 4; West 20, George 19, Augustin 16, Hibbert in Hill po 14, Stephenson 11 in 13 skokov, Hansbrough 8.
Ponedeljek:
MIAMI (1) - CHICAGO (5) - 0:0
Zahod:
OKLAHOMA
(1) - MEMPHIS (5) - 1:0
93:91 (14:16, 33:30, 17:27, 29:18)
Durant 35 (13/26 iz igre) in 15 skokov, Martin 25, Jackson 12, Fisher 8, Ibaka 5, Sefolosha 4, Perkins in Collison po 2; Gasol 20 in 10 skokov, Randolph 18 in 10 skokov, Conley in Pondexter po 13, Bayless 10, Prince 9, Allen in Daye po 3, Arthur 2.
Ponedeljek:
SAN ANTONIO (2) - GOLDEN STATE (6) - 0:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.