Jaka Lakovič je dosegel zadnjih pet točk Slovenije na tekmi. Foto: MMC RTV SLO
Goran Jagodnik in Jurica Golemac
Goran Jagodnik in Jurica Golemac sta v prvem polčasu izpeljala eno najlepših slovenskih akcij. Foto: MMC RTV SLO
Saša Vujačič, Boštjan Nachbar in Goran Dragič
Saša Vujačič, Boštjan Nachbar in Goran Dragič v Domžalah niso stopili na parket. Foto: MMC RTV SLO
Beno Udrih
Beno Udrih je bil z 12 točkami poleg Primoža Brezca in Matjaža Smodiša najučinkovitejši v slovenski izbrani vrsti. Foto: MMC RTV SLO
Makedonija padla za pet točk

Druga pripravljalna tekma slovenske reprezentance za septembrsko evropsko prvenstvo na Poljskem je bila odločena minuto in 22 sekund pred koncem, ko je Jaka Lakovič s svojo edino trojko na tekmi (met 1/5) zadel za 78:73. Predrag Samardžiski je nato zgrešil oba prosta meta, na drugi strani pa je bil Lakovič v tem elementu uspešnejši in prispeval še zadnji dve točki Slovenije. Končni izid je postavil Vrbica Stefanov.
Smodiš začel zelo dobro
Makedonci so se Slovencem še bolje upirali kot v drugem polčasu v nedeljo v Trbovljah, ko je Slovenija slavila s 77:68. Povedli so s 5:0, prve točke za varovance Jureta Zdovca pa je prispeval Matjaž Smodiš po dveh minutah in pol (3:5). "Smoki" je dosegel prvih 7 točk Slovencev. Gostje, ki so spet veliko poskušali z meti za tri točke, so dolgo vodili tudi v nadaljevanju prve četrtine, ob sireni pa je končni izid tega dela igre (21:21) po prodoru mimo Lakoviča postavil Stefanov.
V prvem polčasu solidno metali trojke
V drugi četrtini je bila večino časa v ospredju Zdovčeva izbrana vrsta. Po lepi akciji Jurice Golemca in Gorana Jagodnika je bilo 28:25. Košarkarji v zeleno-beli opravi so nekoliko bolje igrali v obrambi, kljub temu pa so Makedonci s trojko Damjana Stojanovskega tri minute in pol pred koncem druge četrtine spet povedli (31:32). Izza črte je hitro odgovoril Uroš Slokar (34:32), Smodiš (v prvem polčasu je zbral vseh svojih 12 točk) pa je s šesto slovensko trojko (met za tri do odmora: 6/11, na koncu: 8/24) povišal vodstvo na 42:36.
Golemac premalo za višje vodstvo
V tretji četrtini so Slovenci že vodili s 50:41, a je korak z dvema trojkama obdržal Pero Antić. Tudi razpoloženi Golemac, ki je zadel za 52:44 in 58:51 ob koncu te četrtine ni mogel preprečiti novega približanja Makedoncev. Stefanov je tako znižal na 58:56 in pred zadnjimi 10 minutami je bilo še vse odprto.
Lakovič mož odločitve
Potem ko so gostje izenačili na 58:58 in 60:60, so si Slovenci v nadaljevanju rešili kožo z natančnim izvajanjem prostih metov. Domen Lorbek je s trojko pet minut pred koncem povišal na 70:66, Beno Udrih pa po hitrem protinapadu na 72:66. A po trojkah Todorja Gečevskega in Antića (oba po 16) so bili Makedonci spet povsem blizu (74:73), preden ni stvari v svoje roke vzel Lakovič in z nasmeškom na obrazu dokončno zatrl njihov dolg odpor.
Priložnost hitro dobili vsi
Zdovc se je odločil, da med 12 igralcev ne uvrsti Boštjana Nachbarja, Saše Vujačiča in Gorana Dragiča. Začetna peterka Slovenije je bila Primož Brezec, Matjaž Smodiš, Beno Udrih, Domen Lorbek in Jaka Klobučar, že v prvem polčasu pa so priložnost dobili tudi vsi preostali igralci.
Jure Zdovc: "Tekem v Trbovljah in Domžalah ni mogoče primerjati, saj sta bili tudi igralski zasedbi precej drugačni. Danes je nastopil Beno Udrih, ki ima drugačen slog igre in ki je dal poseben pečat tekmi. Zagotovo bi bil vtis boljši, če bi celo tekmo odigral Matjaž Smodiš, ki pa trenutno še ni pripravljen za 40 minut igre. Imeli smo dve priložnosti, da bi se odlepili od tekmeca, vendar nam ni uspelo. A tudi izenačena končnica je dober trening za pomembnejše tekme."