Hrvati bodo četrti nasprotnik Slovenije na evropskem prvenstvu. Tekma bo v nedeljo, 8. septembra. Foto: EPA

Hrvati so vodili tri četrtine, zadnjo pa so s 23:18 dobili varovanci Aleša Pipana, ki še vedno igrajo brez novopečenega NBA-jevca Pera Antića, zato pa se je ekipi pridružil Bo McCalebb. Pri Makedoncih je bil z 18 točkami najučinkovitejši Vojdan Stojanovski, dve manj je prispeval McCalebb. Za Hrvaško sta največ točk dosegla Ante Tomić in Bojan Bogdanović (15).

"Poraz ni nič tragičnega. Hoteli smo zmagati, a nam ni uspelo. Pred štirimi leti smo na turnirju v Izmirju igrali tako dobro, da bi bili verjetno evropski prvaki, če bi bil turnir tam. Dokler smo bili sveži, je še šlo, potem pa je prišlo do nekaj nesporazumov v obrambi," je tekmo ocenil trener Hrvaške Jasmin Repeša, ki mu večje skrbi povzroča poškodba Darija Šarića. Eden najboljši mladih košarkarjev v Evropi je moral parket zapustiti sredi tretje četrtine.