Slovenci so tekmo proti Poljakom začeli v postavi Nebojša Joksimović, Zoran Dragić, Mitja Nikolić, Uroš Slokar in Alen Omić. Prvi polčas je prinesel izenačeno srečanje, na odmor pa so s prednostjo 46:43 odšli Slovenci. Klemen Prepelič je bil z 11 točkami najboljši pri Sloveniji.

Ugasnilo pol luči
V 23. minuti je v dvorani ugasnilo pol luči. Kljub temu sta se obe ekipi dogovorili, da se srečanje pri izidu 49:49 nadaljuje. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, tekma je bila izenačena, tako da se je po rednem delu končala z izidom 84:84.

Slovenci podaljšek odprli z 12:0
Sledil je podaljšek, ki so ga Slovenci odprli z nizom 12:0 (96:84), pri čemer sta Jure Balažić in Zoran Dragić zadela po dve trojki. A Poljaki se niso predali. Vztrajno so zniževali zaostanek, vendar jim preobrata ni uspelo zrežirati. Zmanjkalo jim je časa. Končni izid so postavili s trojko v zadnji sekundi.

Nikolić iz igre metal 6/6
Prvi strelec tekme je bil s 24 točkami Poljak Marcin Gortat. Dragić jih je za Slovenijo prispeval 16, Mitja Nikolić pa 15 - ob metu iz igre 6/6 (za dve 3/3, za tri 3/3).

Zdovc ni zadovoljen z obrambo
"Napadalno smo bili dobro razpoloženi, dosegli smo veliko število košev, žal pa tega nismo znali dobro unovčiti. Z obrambo nikakor ne morem biti zadovoljen. Ni bila na naši ravni, saj smo začeli preveč mehko in nato nismo prišli v ritem. Tekmec nam je v prvem polčasu dal 43 točk, ne da bi zadel eno samo trojko. Vseeno smo s kančkom sreče prišli do podaljška in nato odigrali precej bolje. Skrbita me neodgovornost nekaterih igralcev in njihova sebičnost, veseli pa me, da so določeni igralci pokazali odlično igro v napadu,"
je po tekmi dejal selektor Jure Zdovc.

V nedeljo ob 17.45 se bodo Slovenci pomerili še z Latvijo, ki je v petek premagala Poljsko s 84:82.