Kako je šlo Saši Vujačiću proti Partizanu? V 1. četrtini je dosegel šest točk, v 2. nobene, zato jih je v 3. prispeval kar 11, v zadnji četrtini pa še štiri. Foto: Reuters
Andrej Kirilenko
Ruski superzvezdnik Andrej Kirilenko ima po prvih petih tekmah Evrolige povprečje 13,8 točke, 9 skokov, 3,4 podaje in 2,2 ukradene žoge na tekmo. Tokrat pa AK 47 zaradi zlomljenega nosu ni igral. Foto: Reuters
Žalgiris '99
V času Sovjetske zveze je bil CSKA s 24 naslovi serijski prvak, medtem ko je Žalgirisu uspelo osvojiti pet naslovov. Po razpadu sovjetskega imperija je "zeleni gozd" leta 1999 osvojil Evroligo, ki je v letih 2006 in 2008 pripadla tudi CSKA-ju. Foto: EPA
Alex Mumbru (Bilbao)
Alex Mumbru je za Bilbao dosegel 17 točk, a je bilo to premalo za uspeh v Pireju. Foto: EPA

V Carigradu se je 1. polčas tekme med Efesom in Partizanom končal s 30:28 za Turke. Trda tekma številnih napak se je prelomila v 3. četrtini, ko je vajeti igre povsem v svoje roke vzel nesojeni slovenski reprezentant.

"The Machine" jeziček na tehtnici
Vujačić je najprej zadel trojko, nato pa še zaključil protinapad s polaganjem. Efes je pobegnil na varno razdaljo, Vujačić pa je v tem delu igre prispeval kar 11 točk. V zadnji četrtini so Beograjčani nevarno zagrozili, a je njihov juriš s trojko ohladil Duško Savanović, svoje pa je z mirno roko s črte prostih metov dodal še "The Machine" (prosti meti: 7/8).

Kazan slavil sredi Siene
Na zadnji tekmi srednega večera je Siena dolgo vodila proti Kazanu, ki pa je v zadnji četrtini prišel do preobrata in zmagal v Italiji z 79:73. Razpoložena Henry Domercant in Veremenko sta skupaj dosegla 55 točk, predvsem pa sta bila natančna med serijo, s katero si je tatarski klub priigral odločilno prednost.

CSKA ostaja brez poraza
6. krog Evrolige se je začel s spominom na stare sovjetske čase: v Moskvi je CSKA zanesljivo s 95:82 odpravil Žalgiris iz Kaunasa. Klub Rdeče armade, ki je to le še po imenu, upravičuje visok vložek in z zvenečimi okrepitvami zanesljivo vodi v skupini B. 100-odstotni izkupiček so Moskovčani potrditi proti litovskemu prvaku, ki ima na svojem računu le eno zmago.

Ob odsotnosti Andreja Kirilenka je izstopal Nenad Krstić (21 točk in 7 skokov), ki je tudi poskrbel, da so se ruski prvaki odlepili v 2. četrtini.

Spanoulis navdušil Pirej
Olimpiacos
je v Pireju odpravil Bilbao z 88:81, veliki junak pa je bil Vasilis Spanoulis z 29 točkami. Grki so v zadnji četrtini izničili zaostanek za gosti in pod taktirko Spanoulisa dosegli tretjo letošnjo zmago.

EVROLIGA (M), 6. krog

SKUPINA A:
OLYMPIACOS
- BILBAO
88:81 (27:24, 18:18, 15:19, 28:20)
Spanoulis 29, Hines 18, Antić 13; Mumbru 17. Banić 15, Grimau 14.

95:82 (24:25, 27:20, 22:21, 22:16)
Krstić 21 in 7 skokov, Šved 16, Teodosić in Voroncevič po 14; Weems 22, Popović in Delninkaitis po 12.

67:58 (15:17, 15:11, 19:8, 18:22)
Vujačić 21 (za 2: 4/6, za 3: 2/5), 5 skokov v 31 minutah, Savanović 16, Barač 10; Mačvan 15, Law in Andjušić 10.