Real je zasluženo stopil na evropski vrh. Foto: EPA
Andres Nocion in Bryant Dunston
Najkoristnejši posamezni finala je postal Andres Nocioni. Foto: Reuters
Vassilis Spanoulis in Jaycee Carroll
Jaycee Carroll je bil prvi strelec Reala, Vassilis Spanoulis pa je največje razočaranje finala. Foto: Reuters
Košarkarji Reala po dveh desetletjih evropski prvaki

pski naslov.

Nazadnje so bili Madridčani prvaki leta 1995, ko je ekipo vodil Željko Obradović. Olympiacos, ki je na vrh stare celine stopil trikrat, je že kar nekajkrat dokazal, da se ga ne sme odpisati. Tako je bilo tudi ob naslovih v letih 2012 in 2013, ko ni veljal za favorita, a postal prvak. Tudi v Madridu je v polfinalu presenetil CSKA, a v finalu je Real zasluženo slavil. Madridčani, ki so dolgo z izvrstno ekipo neuspešno lovili deveti naslov, so tretjič zapored igrali v finalu. Lani je bil v Milanu močnejši Maccabi, pred dvema letoma pa v Londonu Olympiacos.

Na začetku druge četrtine so Pirejčani povedli za šest, a je le tri minute pozneje Real že izenačil in štiri minute pred koncem prvega dela po trojki Jonasa Mačiulisa povedel in na odmor odšel s sedmimi točkami naskoka. Hitro po prihodu iz garderobe je bila razlika prvič dvomestna. Tedaj je bil izza črte uspešen Rudy Fernandez. Olympiacos je odgovoril z delnim izidom 12:0 in celo povedel. Real je hitro našel odgovor in pred desetimi minutami so Madridčani vodili za sedem.

Nocioni MVP finala
Andres Nocioni
je s trojko odprl zadnjo četrtino, Argentinec pa je vse dvome o zmagovalcu razblinil dobre tri minute pred koncem, ko je zadel izza črte za vodstvo s 65:55. Real je priigrano razliko brez težav zadržal. V končnici tekme sta se sporekla Fernandez in Vassilis Spanoulis, ki je Špancu vrgel žogo v glavo. Junak polfinala se tokrat ni prebudil v končnici tekme in je popolnoma razočaral. Ob dobri Realovi obrambi je zmogel le tri točke.

Matt Lojeski je bil s 17 točkami prvi strelec tekme. 11 jih je dodal Georgios Printezis, Othello Hunter in Kostas Sloukas pa po deset. 16 jih je pri Realu dal Jaycee Carroll, Sergio Llull in Nocioni, ki je bil izbran za najkoristnejšega posameznika finala, pa po 12. 11 jih je vpisal Sergio Rodriguez, ki je odlično vodil igro novih evropskih prvakov. Real je iz 30 poskusov zadel kar 13 trojk in premočno dobil skok (40:25)

CSKA na koncu tretji
Tretje mesto je osvojil CSKA, ki je s 86:80 premagal Fenerbahče. Dimitris Itoudis je bil tako boljši od svojega učitelja Željka Obradovića, a zmaga je za rdečo armado, ki ima najdražjo ekipo v Evropi, slaba tolažba, saj so Moskovčani skupaj z Realom veljali za glavne favorite. CSKA je sicer v zadnjih 13 letih še 12. nastopil na zaključnem turnirju, carigrajski velikan pa je prvič igral med najboljšimi štirimi. CSKA je sicer visoko vodil že v prvem polčasu, a se je Fener vrnil v igro, toda na koncu srečanja so Moskovčani, pri katerih je bil s 17 točkami najboljši Nando de Colo, motor igre Miloš Teodosić pa ni igral, strnili vrste. Prvi strelec tekme je bil sicer s 24 točkami Andrew Goudelock.