Luka Dončić ni niti enkrat metal iz igre, zadel pa je oba prosta meta. Foto: EPA
Sergio Llull in Petteri Koponen
Sergio Llull je bil najboljši strelec tekme z 20 točkami. Foto: EPA
Dončić debitiral v Evroligi

Oba slovenska košarkarja sta vstopila v igro v zaključku prve četrtine, ki so jo Rusi dobili z 21:14.
Evropski prvaki so zelo slabo začeli srečanje, po treh minutah igre je Rudy Fernandez dosegel prve točke. V 14. minuti je Dončić zadel dva prosta meta in znižal na 26:18. Ob polčasu so imeli gostitelji enajst točk prednosti (43:32), blestel je James Augustine z 10 točkami.
V drugem polčasu je Himki nadzoroval potek tekme, Aleksej Šved je s trojko v 33. minuti povišal na 70:54. Razigral se je Marko Todorović, ki je prispeval 15 točk. Najboljši strelec tekme je bilo Sergio Llull z 20 točkami, ki pa ni imel velike podpore soigralcev. Himki je dobil tudi skok (40:30).
Blažič in Filipovski neuspešna
Emporio Armani Milano je bil v napeti tekmi boljši od Laboral Kutxe z 78:76. Jaka Blažič je dosegel 11 točk, trikrat je uspešno skočil, ukradel je še eno žogo.
Zielona Gora slovenskega trenerja Saše Filipovskega je z 62:66 klonila proti Žalgirisu.

1. krog, skupina A:
CRVENA ZVEZDA - STRASBOURG
81:59 (19:20, 24:12, 19:16, 19:11)
Zirbes 18, Mitrović 13; Beaubois 17.

FENERBAHČE - BAYERN
74:67 (10:20, 20:19, 22:20, 22:8)
Datome 15, Slukas 13; Renfroe in Đedović po 14.

HIMKI - REAL MADRID
84:70 (21:14, 22:18, 18:17, 23:21)
Todorović 15, Šved 13, Rice 12, Augustine 10 ... Dragić 0 (0/1 za dve, 0/2 za tri) in dve podaji v 11 minutah; Llull 20, Mačiulis 10 ... Dončić 2 (prosti meti 2/2) v 6 minutah.

Skupina B:
OLYMPIACOS - CEDEVITA
76:61 (21:20, 17:15, 19:13, 19:13)
Printezis 20, Young 16; Pullen 18.

LIMOGES - ANADOLU EFES
77:89 (17:30, 20:17, 19:21, 21:21)
Schaffartzik 20, Bougou Colo in Traore po 12; Diebler 21, Batuk in Šarić po 11.

EMPORIO ARMANI MILANO - LABORAL KUTXA
78:76 (17:23, 21:13, 23:10, 17:30)
McLean 13, Gentile in Simon po 12; James in Bourousis po 13, Blažič 11 (2/4 za dve, 1/4 za tri), trije skoki in podaja v 15 minutah.