CSKA se je moral zelo potruditi za zmago nad Brose Basketsom. Foto: EPA
Boštjan Nachbar
Boštjan Nachbar je imel v letošnji sezoni evroligaški rekord do danes 23 točk, v Moskvi pa je dosegel kar 35 točk. Foto: EPA
James Gist
James Gist je k zmagi Panathinaikosa nad Unicajo prispeval 17 točk in bil z indeksom 20 prvi igralec srečanja. Foto: EPA

Nachbar je že v prvem polčasu dosegel 19 točk, pri čemer je zadel pet trojk iz šestih poskusov. Tudi v drugem polčasu je bil slovenski reprezentant razpoložen. V 38. minuti je zadel težak met za znižanje zaostanka na 82:78, njegova trojka za 85:81 pa je nemški ekipi še vlivala upanje na senzacijo, toda 52 sekund pred koncem je prvi strelec domače ekipe Viktor Hrjapa (19 točk, ob tem pa še 14 skokov) zadel trojko. Ob sedmih točkah zaloge (88:81) osma zaporedna zmaga CSKA-ja v Evroligi ni bila več ogrožena.

Kandidat za MVP kroga
Nachbar je zadel kar šest od sedmih trojk, njegov met za dve je bil 6/11. Imel je tudi štiri skoke in tri podaje. S statističnim indeksom 36 je kandidat za MVP kroga. Prejšnji rekord v Evroligi je imel iz leta 2002, ko je v dresu Benettona Slasku nasul 28 točk in si prislužil indeks 30.

36 točk Maccabija v zadnji četrtini
V skupini F je Maccabi v drugem delu Evrolige prvič zmagal. Fenerbahče je odpravil z 91:73, vendar ob polčasu (36:36) ni kazalo na takšen razplet. Po le 13 točkah v drugi četrtini je izraelska ekipa stopnjevala ritem in v zadnji četrtini tekmecu nasula kar 36 točk. Na začetku zadnje četrtine je bilo še vse odprto. Emir Preldžić (7 točk) je s svojim prvim košem znižal na 56:52, nato pa je Maccabiju uspel delni izid 10:2. Prvi strelec tekme je bil s 24 točkami Ricky Hickman.

3. krog, skupina E:
CSKA MOSKVA - BROSE BASKETS
90:83 (22:24, 23:22, 22:18, 23:19)
Hrjapa 19, Teodosić 17, Kaun 10; Nachbar 35 (6/11 za dve, 6/7 za tri), 4 skoki in 3 podaje v 33 minutah, Gipson 12.

PANATHINAIKOS - UNICAJA MALAGA
78:73 (23:19, 16:18, 17:21, 22:15)
Gist 17, Mačiulis in Banks po 14; Calloway 14 ... Dragić 5 točk (za dve 2/3, trojke 0/3, prosti meti 1/1), 2 skoka in 2 ukradeni žogi v 17 minutah.