Zoran Dragić je bil tretji strelec Unicaje. Foto: EPA
Carlos Arroyo
Unicaja je imela s Carlosom Arroyom ogromno težav. Foto: EPA
Rudy Fernandez
Letos izjemni Real ostaja brez poraza. Madridčani so slavili v Milanu (71:78), najboljši strelec tekme pa je bil Rudy Fernandez, ki je dosegel 16 točk. Foto: EPA

Gostitelji so v Areni, kjer so beograjski navijači znova pripravili izjemno vzdušje, navijali so že uro pred tekmo, skozi celotno srečanje pa z glasnim spodbujanjem bodrili črno-bele, ki so na krilih Gorbarjev nadigrali goste iz Kijeva. S hitro igro, s številnimi protinapadi in atraktivnimi zabijanji ter trojkami so si priigrali 20 točk naskoka.

V drugem polčasu so brez težav zadržali prednost, v zadnjih desetih minutah pa je Budivelniku uspelo nekoliko znižati visok zaostanek. 18 točk je dosegel Joffrey Lauvergne znova pa je bil sijajen tudi Bogdan Bogdanović. Trenutno brez dvoma eden izmed najboljših branilcev v Evropi je 15 točkam dodal še deset podaj.

V beograjski lepotici so pred dobrimi štirimi leti tudi postavili evroligaški rekord po obisku na eni tekmi. Tedaj si je dvoboj med črno-belimi in Panathinaikosom ogledalo kar 22.547 košarkarskih navdušencev, na krilih izjemnega občinstva pa so Beograjčani celo spravili slovite zelene iz Aten na kolena (63:56).

Evropski prvaki še brez poraza
Olympiacos je brez kaznovanega "pretepača" Mirze Begića po razburljivi končnici slavil v Münchnu (102:105). Evropski prvaki tako ostajajo neporaženi. Bayernu je skoraj uspel preobrat. Trojko za zmago je po zgrešenem prostem metu Malcolma Delaneyja in napadalnem skoku Deona Thompsona ob sireni metal Heiko Schaffartzik, ki je ostal sam, a je zgrešil.

Lokomotivi uspel skoraj popoln preobrat
Izjemno razburljivo je bilo v Nokia Areni, kjer se je Maccabi proti Lokomotivi izvlekel v samem zaključku tekme (75:73). Zadnjo četrtino so gostje silovito začeli in preobrnili izid. Po pol ure igre so namreč gostitelji vodili za deset. Po vodstvu košarkarjev iz Krasnodarja sta trojki zadela Guy Pnini in David Blu, končni izid pa je postavil Sofoklis Schortsanitis. V zadnjem napadu se je najprej zapletel prvi strelec Lokomotive na tej tekmi Mantas Kalnietis, nato pa je met za zmago zgrešil Marcus Williams. Oba kluba sta se sicer prebila v Top 16.

V petek bo Barcelona Boštjana Nachbarja in Erazma Lorbka gostovala pri Nanterru, Fener z Gašperjem Vidmarjem pa se bo v derbiju kroga v Evroligi srečal s CSKA-jem.

8. krog, skupina A:
PARTIZAN - BUDIVELNIK KIJEV
76:61 (17:13, 25:14, 17:10, 17:24)
Lauvergne 18, Bogdanović 15, Milosaljević 14; Lavrinovič in Šalenga po 11.

71:78 (19:23, 15:25, 12:15, 25:15)
Gentile 14, Wallace in Lawal po 10; Fernandez 16, Rodriguez in Mejri po 10.

78:70 (19:16, 21:23, 15:14, 23:17)
Arroyo 22, Arslan 17; Suarez 16, Caner-Medley 14, Dragić 10 (1/4 za dve, 2/3 za tri, 4 skoki, 2 podaji v 27 minutah.