Ljubljančani (na fotografiji Alex Stepheson) se iz Ulma vračajo s porazom. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Kot smo pričakovali, je bila zelo težka tekma. Odločilni trenutki so bili že v drugi četrtini, ko smo naredili ogromno napak v obrambi. V tem delu tekme smo imeli še nekaj zgrešenih lahkih košev, to pa so domačini izkoristili z zadetimi trojkami. V drugem polčasu smo boljše odigrali v obrambi, zaustavili njihove strelce, a manjkal nam je predvsem obrambni skok in koncentracija v sami končnici tekme.

Aleš Pipan
Alen Omić
Alen Omić je igral odlično, 18 točkam je dodal še 10 skokov. Foto: Aleš Fevžer
Deividas Gailius
Deividas Gailius se je ustavil pri 12 točkah. Foto: Aleš Fevžer

Ljubljančani so bili na trenutke odlični, na trenutke pa so popolnoma odpovedali. Še najbolj so bili nezbrani v drugi četrtini, v kateri so jim Nemci nasuli kar 31 točk. Kljub vsemu so imeli v končnici še priložnost za zmago, a so bili njihovi meti z razdalje nenatančni.

Strelski mrk in 34 prejetih točk v drugi četrtini
Ljubljančani so srečanje dobro začeli, s trojko ga je odprl Nebojša Joksimović, v prvi četrtini so bili v napadu zelo učinkoviti, blestel je predvsem Cedric Jackson. Kljub temu se niso uspeli odlepiti od nasprotnika, ki se je z delnim izidom 7:2 vnovič približal, pred začetkom druge četrtine pa je zaostajal za tri točke (23:26). Tudi drugi del prvega polčasa so zmaji začeli dobro, nato pa so popolnoma odpovedali. V obrambi so storili veliko napak, Nemci so to izkoristili in s številnimi koši prerešetali ljubljansko mrežico. Varovance Aleša Pipana so strli predvsem s hitrimi protinapadi, s trojko Adama Hessa so sredi druge četrtine tudi povedli (38:37). Odtlej se je njihova strelska forma samo še dvigala, polčas so zaključili z delnim izidom 16:7, v drugi četrtini so Ljubljančanom nasuli kar 31 točk!

Zmaji (pre)večkrat zgrešili za tri
Drugi polčas so zmaji začeli silovito, z delnim izidom 6:0 so se približali na vsega štiri točke zaostanka (54:50), imeli so napad, da bi se gostiteljem približali na dve ali celo na eno točko, a je Joksimović iz avta slabo podal, na drugi strani pa so Nemci kaznovali s trojko (57:50). Kljub vsemu so gostje igrali dobro, v končnici tretje četrtine so bili gledalci priča nešportni osebni napaki na obeh straneh, pred zadnjimi desetimi minutami je nemška prednost skopnela na vsega točko razlike (66:65). V zadnji četrtini je Slovencem uspel preobrat, po drugi četrtini so znova povedli (70:71), a so se v naslednjih napadih nato prevečkrat odločili za met z razdalje, po zgrešenih poskusil Sasuja Salina in Deividasa Gailiusa je končno žogo skozi obroč spravil Jakov Vladović.

Končnica je bila izredno napeta, s trojko je Ulm znova povedel (81:80). V predzadnjem napadu na tekmi (82:80) je tri sekunde pred koncem z metom za tri poskusil Vladović in zgrešil, podaljšek je ob sireni lovil še Salin, a je zmaga ostala doma.