Ekpe Udoh je z metom iz igre 6/8 dosegel 15 točk, zbral pa je tudi 11 skokov. Foto: EPA

Fenerbahče je ključno razliko naredil v tretji četrtini, ki jo je dobil s 24:11. Pero Antić je na začetku zadnje četrtine poskrbel za vodstvo 62:51, toda CSKA ni zganjal panike. S košem Nanda De Cola (23 točk) se je na začetku 36. minute približal na 65:61 in tudi v predzadnji minuti (71:67) ohranjal upe na uspeh. Najboljši igralec Fenerbahčeja Ekpe Udoh (15 točk in 11 skokov) je nato pod obročem prednost turške ekipe povišal na 73:67, CSKA, pri katerem spet ni igral Miloš Teodosić, pa je slabo odigral zadnji napad in tekma lanskih finalistov Evrolige (CSKA je takrat zmagal po podaljšku s 101:96) je bila odločena.

Izjemen preobrat v Milanu
Od Slovencev je igral Zoran Dragić. Emporio Armani je na dramatični tekmi v Milanu ugnal Darüšafako z 89:87. Turki so sredi tretje četrtine vodili že za 25 točk (43:68), nato pa so se gostitelji prebudili. Zadnjo četrtino so dobili z 28:14. Dragić je bil na parketu enajst minut in 28 sekund. Prispeval je dve točki in eno podajo.

21. krog:
UNICS KAZAN - OLYMPIACOS
75:90 (13:33, 23:23, 18:13, 21:21)
Langford 25; Green 25, Printezis 20.
FENERBAHČE - CSKA MOSKVA
77:71 (15:14, 21:26, 24:11, 17:20)
Udoh 15, Bogdanović 12; DeColo 23, Higgins 11.
ŽALGIRIS - BARCELONA
89:85 (18:24, 21:14, 22:23, 28:24)
Lekavičius 17, Milaknis 14; Navarro 17, Koponen 12.

BROSE BAMBERG - MACCABI
90:75 (16:21, 25:22, 25:10, 24:22)
Strelnieks 25, Miller 17; Goudelock 22, Seeley 19.

EMPORIO ARMANI - DARÜŠAFAKA
89:87 (20:24, 18:27, 23:22, 28:14)
Simon in Pascolo po 15, Z. Dragić 2 (1/2 za dve) in ena podaja v 12 minutah;Wanamaker 20, Bertans 18, Žižić 17.