Klemen Prepelič je bil odličen. Mladi branilec je iz desetih poskusov zadel tudi pet trojk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Luka Rupnik
Luka Rupnik je bil med najzaslužnejšimi za preobrat. Zelo obetavni košarkar je končno dobil priložnost, v 15 minutah pa je prispeval štiri točke, tri podaje, ukradel pa je tudi eno žogo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jure Lalić
Poraza Krke ni uspelo preprečiti Juretu Laliću, ki je dosegel 17 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaji z velikim preobratom ugnali Cibono

Prvih 25 minut je minilo povsem v znamenju zagrebških volkov, ob zaostanku 16 točk pa je Sašo Filipovski na parket poslal Klemna Prepeliča in Luko Rupnika, ki je končno ob znova slabih "prvih" dveh "playih" le dobil priložnost. Gostje so 14 minut do konca še vodili za 19, a sledil je popoln preobrat. Z borbeno igro v obrambi in hitrimi napadi so slovenski mladeniči skupaj z Aronom Baynesom že do konca tretje četrtine prišli le še na -3 (64:67). Rupnik je odlično vodil ljubljansko igro, Prepelič je blestel z meti izza črte, v napadu pa se je ob Baynesu razigral še Jaka Blažič.

Mladi Slovenci na čelu z Baynesom priborili zmago
Tri minute pred koncem tekme je po trojki Prepeliča Olimpija povedla, v zadnji minuti pa je najprej v vodstvo zmaje vrnil Dino Murič, ki se je dobro znašel pod obročem, nato pa je s črte prostih metov po nešportni osebni napaki Davorja Kusa, ki ga je uspešno v obrambi zaustavil Rupnik, zmago potrdil Prepelič.

Mladi ostrostrelec je bil s 26 točkami prvi strelec tekme. Pod košem je bil odličen Baynes, ki je 19 točkam dodal še 16 ujetih odbitih žog. Blažič je dodal devet točk, omeniti pa velja tudi dobro igro Rupnika, ki je sicer dosegel le štiri točke, a odlično ob preobratu vodil igro zmajev. Pri gostih je bil s 23 točkami najboljši Tomislav Zubčić.

Cedevita brez težav prek Krke
Po izjemno uspešnem tednu, ko so Novomeščani najprej ugnali Olimpijo v Jadranski ligi, nato še v Eurochallengeu ciprsko Etho, zatem pa je s Krko podpisal pogodbo legendarni Matjaž Smodiš, ki je lani igral prav za hrvaške podprvake, so varovanci Aleksandra Sekulića sklenili s porazom proti evroligaški Cedeviti, ki jo zdaj vodi Aleksander Petrović, potem ko je pred kratkim zamenjal slovenskega selektorja Božidarja Maljkovića.

Usodna slaba druga četrtina
Prvo četrtino je Krka dobila. V zadnji sekundi je trojko s sredine za 24:22 zadel Matej Rojc. V drugi četrtini so gostitelji prevzeli pobudo, drugih deset minut dobili kar za 18 in z visoko prednostjo odšli na odmor. V prvem polčasu je blestel Bracey Wright, ki je dosegel 17 točk, na koncu pa jih je zbral 20. Zagrebčani so od izida 28:27 napravili serijo 24:7 in v šestih minutah preobrnili potek tekme povsem v svojo korist. Na začetku drugega dela je Cedeviti hitro uspelo povesti za več kot 20 točk, Krka pa je do konca tekme le nekoliko omilila poraz.

Pri Krki je bil najboljši Jure Lalić, ki je dosegel 17 točk, Edo Murić jih je prispeval 16, z 12 pa se je izkazal Marko Pajić, ki je pokazal najboljšo predstavo v dresu Krke. Devet točk je zbral povratnik po poškodbi Jaka Klobučar. Krka je sicer igrala brez Domna Lorbka in Jurice Golemca.