Sašu Filipovskemu s svojimi varovanci ni uspelo osvojiti lovorike. Foto: EPA

V turški zasedbi sta tudi dva slovenska igralca. Gašper Vidmar je v 21 minutah zbral dve točki in pet skokov, Edo Murić pa je v 13 minutah ob enem skoku ostal brez točke.

Tekma je bila zelo izenačena. Po prvem polčasu so košarkarji s Kanarskih otokov vodili s 34:31, pred zadnjo četrtino pa z 51:46. Banvitu se je uspelo približati na točko razlike dve minuti pred koncem (58:57), vendar je nato dosegel le še dve točki. Ključna je bila trojka Davina Whita za vodstvo Tenerifa s 63:57 dobro minuto pred koncem.

Košarkarji Monaca so na tekmi za tretje mesto premagali Reyer iz Benetk z 91:77.

Finale:
IBEROSTAR TENERIFE
- BANVIT
63:59 (16:12, 18:19, 17:15, 12:13)
Grigonis 18, White 14, San Miguel 9; Theodore 17, Kulig in Orelik (13 skokov) po 13 ... Vidmar 2 (1/5 za dve) in 5 skokov v 21 minutah, Murić brez točk (0/4 za dve) in 1 skok v 13 minutah.