Košarkarji Krke so prešerno proslavili prvi pokalni naslov. Foto: Aleš Fevžer
Sani Bečirović
Sani Bečirović je proti nekdanji ekipi sijajno opravil svoje delo v napadu in dosegel 20 točk. Na koncu je bil proglašen tudi za najkoristnejšega košarkarja zaključnega turnirja. Foto: Aleš Fevžer
Edo Murić
Edo Murić je bil najboljši strelec finala. Foto: Aleš Fevžer
Aleš Pipan
Union Olimpija je v prejšnjih sezonah vitrino z lovorikami polnila vsaj s pokalnimi naslovi, slavila je v zadnjih šestih finalih, nato pa popustila v finalu državnega prvenstva. Tokrat se je za Ljubljančane pot navzdol začela že sredi sezone. Jo bo Aleš Pipan usmeril navzgor? Čaka ga veliko dela. Polni razočaranja so tudi navijači. Ljubljančani naj bi za pot v Maribor organizirali tudi navijaški avtobus, ki pa naj bi ga zaradi preslabe udeležbe odpovedali. Foto: Aleš Fevžer
Sploh prva zmaga v pokalu za Krko

Slovenski prvaki so v svojem četrtem finalnem nastopu in sedmem medsebojnem pokalnem obračunu proti zmajem dosegli šele prvo zmago. Še več, v tretji četrtini je celo kazalo na pravi polom Ljubljančanov, ki so v 25. minuti zaostajali že za 25 točk, nato pa jim je v zadnji četrtini le uspelo omiliti poraz.

Po začetnem vodstvu za Olimpijo šlo vse navzdol
Olimpija je v svojem sedmem zaporednem nastopu v finalu pokala le na začetku prevzela pobudo in povedla s 6:2, nato pa je šlo vse le še navzdol. Novomeška ekipa je z agresivno obrambo vse bolj stopnjevala pritisk in v 17. minuti po košu Zvonka Buljana napovedala preobrat, ko je bilo 31:41. Ob že v prvem polčasu razigranih Edu Muriću (13 točk) in Saniju Bečiroviću (10) je bilo ob polčasu po prostih metih Jake Klobučarja 13 točk naskoka (35:48).

Po prostem metu Bookerja +25 za Krko
A poslastica za poln avtobus novomeških navijačev v mariborski dvorani Tabor je sledila v tretji četrtini, ki so jo krkaši ob navdahnjeni igri odprli z delnim nizom 15:3. Po prostem metu Chrisa Bookerja je bilo v 25. minuti tako kar 38:63. Na koncu je bil prvi strelec tekme Edo Murić z 21 točkami, MVP-turnirja Sani Bečirović jih je dodal 20. Pri poražencih jih je Alex Stepheson dosegel 14.

V polfinalu je Union Olimpija premagala Helios z 59:57, Krka pa je bila prepričljivo boljša od Hopsov s 97:79.

Sani Bečirović, najkoristnejši košarkar finalnega turnirja Pokala Spar: "Na finalni turnir Pokala Spar smo prišli maksimalno pripravljeni in brez kakršnega koli pritiska, saj smo se zavedali svojih kakovosti in v finalu točno vedeli, kako ustaviti košarkarje Uniona Olimpije, da bi bili boljši. Mislim, da smo res od prve do zadnje minute to tudi bili."

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Košarkarjem Krke čestitke za povsem zasluženo zmago v Pokalu Spar, bili so boljši od vseh ekip. V finalu so pokazali več kot moji košarkarji. Na koncu druge četrtine smo prehitro popustili, vse skupaj pa poslabšali še z osebnimi in tehničnimi napakami, s katerimi smo dopustili, da je Krka prišla do večje razlike. Skušali smo jih ujeti, a dobro igrali šele zadnjo četrtino."