Alen Omić je k zmagi svoje ekipe prispeval levji delež. Izkazal se je predvsem v napadu, kjer je Krki nasul 16 točk, nepogrešljiv pa je bil tudi v obrambnih nalogah. Foto: ABA Photo

Mislim, da smo nocoj zasluženo zmagali. Izjemno me motijo naši zgrešeni prosti meti. Nekako smo to danes kompenzirali z boljšim skokom.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije
Jaka Brodnik
Jaka Brodnik je takole zabil v končnici druge četrtine in postavil izid ob polčasu (34:41). Foto: ABA Photo

Zadovoljen sem z obrambo, malo manj z napadom. Imeli smo veliko problemov v napadu. Ne toliko zaradi dobre obrambe Olimpije, ampak zaradi naših slabih odločitev. Skok je zagotovo danes odločil zmagovalca.

Aleksandar Džikić, trener Krke
Zvonko Buljan
Zvonko Buljan je bil s 16 točkami najbolj razpoložen košarkar Krke. Foto: ABA Photo
Olimpiji slovenski derbi Lige ABA
Unionu Olimpiji derbi proti Krki

Ljubljančani so igrali precej bolje kot na prvem letošnjem medsebojnem obračunu, vodili so praktično vso tekmo, v končnici, ko so se Novomeščani nevarno približali, pa so ohranili mirne živce, roka se jim ni zatresla, s hitrimi zaporednimi koši so poskrbeli, da je zmaga ostala doma.

Pri gostiteljih je bil najučinkovitejši strelec Alen Omić, ki je zbral 18 točk, točko manj je vknjižil Dino Murić, ki je svojo statistiko obogatil še s 13 skoki. Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Zvonko Buljan (16 točk in 9 skokov) ter Jaka Klobučar (15).

Krka dvakrat vodila za +5
Gostitelji so v prvem polčasu dvakrat zaostajali za pet točk in nikakor niso našli prave obrambe zoper Zvonka Buljana, ki je v 16 minutah igre prvega dela zbral 11 točk. Trener Ljubljančanov je nato v drugi četrtini priložnost ponudil mlajšim igralcem, ki so svoje delo opravili z odliko. Zmaji so prebili obrambno linijo Novomeščanov, začeli so izkoriščati napake nasprotnika, zelo dobro so zaigrali tudi v obrambi, v zadnjih dveh minutah Krki niso dovolili niti točke. Za izenačenje je po lepi akciji Deividasa Gailiusa poskrbel Alen Omić (31:31), izid ob polčasu pa je z ukradeno žogo in lahkim zabijanjem z levico poskrbel Jaka Brodnik (34:31). Ob Buljanu je bil v prvem polčasu zelo razpoložen še Omić, ki je v 15 minutah zbral 10 točk.

Omić in Murić zadevala za zmago
Novomeščani so v uvodnih minutah tretje četrtine zaostajali že za 7 točk (40:33), nato se je Ljubljančanom ustavilo v napadu, gostje pa so to izkoristili in prednost minuto pred koncem četrtine zmanjšali na -1, potem ko je trojko zadel Jaka Klobučar (46:45). V končnici tekme so zmaji stopili na plin, s košema Omića in Dina Murića ter trojko Sasuja Salina dobre tri minute pred koncem so povedli za +6 (57:51). Vseeno se Novomeščani niso kar tako predali. Po vnovičnem košu Omića so prek trojk Chrisa Bookerja in Buljana zaostanek znižali na -2 (59:57), a je bilo to tudi vse. Ljubljančani so s hitrimi koši poskrbeli, da je zmaga ostala doma (65:57).