Klay Thompson je izza črte metal 7/12. Foto: Reuters
LeBron James in soigralci se z zmago vračajo s prvega gostovanja. Foto: Reuters
Lonzo Ball
V Phoenixu je Lonzo Ball pokazal, zakaj se od njega toliko pričakuje. Foto: Reuters
Kyrie Irving
Po poškodbi Gordona Haywarda, ki je šokirala celotno ligo, in dvema porazoma na prvih dveh tekmah je Boston, ki je imel pred sezono tako visoka pričakovanja, vendarle zmagal. Foto: Reuters

Warriorsi so zelo slabo začeli srečanje. V obrambi niso našli prave igre in v prvi četrtini so gostitelji dosegli 39 točk in povedli za 13. Še dobrih pet minut pred koncem polčasa so Pelicansi vodili za 15, dve minuti pred odmorom pa še za 12, a so nato branilci naslova naredili delni izid 11:2. V tretji četrtini so Bojevniki prevzeli pobudo in tudi v zadnjem delu srečanja večino časa vodili z dvomestno razliko, toda New Orleansu je na krilih DeMarcusa Cousinsa prišel tri minute pred koncem na -5.

Takoj je sledil odgovor najbolj razpoloženega košarkarja Golden Stata Klaya Thompsona, ki je zadel eno izmed svojih sedmih trojk. Skupaj sta jih moštvi dali 34. New Orleansova naveza pod obročem Anthonyja Davisa – Cousins je skupaj dosegla 70 točk in ujela 31 odbitih žog. Na drugi strani je bil najbolj razigran Thompson z 31 točkami, Steph Curry jih je dodal 28, Kevin Durant pa 22. Ob tem je MVP finala pretekle sezone podelil kar sedem blokad, kar je njegov osebni rekord. Dve je zaporedoma dal Tonyju Allenu, medtem ko je igral brez enega copata. Sezul se mu je, ko je na drugi strani polagal.

Konjenica dobila tudi prvo gostujočo tekmo
Cleveland je tudi na drugi tekmi zanesljivo slavil. V Milwaukeeju je zmagal s 116:97. "Odlično smo izvedli načrt, ki smo si ga zadali za igro v obrambi. Rezultat tega je velika zmaga v gosteh," je po tekmi povedal LeBron James, ki je bil znova prvi strelec Clevelanda. Dosegel je 24 točk. Čeprav je bil Giannis Antetokounmpo znova neustavljiv, so Cavaliersi, kot je dejal že James, dobro igrali v obrambi. Ustavili so druge domače košarkarje, ob sijajnem Grku, ki je po 37 na prvi tekmi tokrat vpisal 34 točk, je le še Malcolm Brogdon, prispeval dvomestno število točk.

Potem ko so gostje v prvem polčasu zadeli le dve trojki, do vodstva pa prišli s točkami izpod obroča, se je v tretji četrtini razigral Kyle Korver. Izkušeni ostrostrelec je bil ključni mož odločilne serije Clevelanda v zaključku tretjega dela igre. Ob delnem izidu 15:5 je Korver zadel tri trojke zapored. Na koncu se je ustavil pri 17 točkah, kolikor jih je ob 12 skokih v statistiko vpisal še Kevin Love.

Ballu podaja zmanjkala do trojnega dvojčka
Drugi izbor letošnjega nabora, Lonzo Ball, ki je med novinci deležen največje pozornosti, je po neprepričljivi predstavi na prvi tekmi na drugi že zablestel in bil junak zmage Lakersov nad Phoenixom (130:132). Mladeniču, ki bo v kratkem dopolnil 20 let, je le ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka. Vknjižil je 20 točk in 11 skokov. Izkazal se je tudi drugi izbor lanskega nabora Brandon Ingram, ki je dodal 25 točk, kar je njegov osebni rekord. Pri Sunsih je bil z 28 najboljši Eric Bledsoe.