Jan Vesely in Alex Tyus
Jan Vesely je zabil za podaljšek v Tel Avivu. Foto: EPA
Miloš Teodosić in Nikos Pappas
Nikos Pappas je CSKA-ju nasul pet trojk. Foto: EPA

Maccabi, ki tako ne bo ubranil naslova evropskega prvaka, je dobil prvo četrtino z 20:13, potem pa popolnoma popustil. Nikos Zisis je v drugi četrtini dosegel kar 12 točk, Goudelock pa je zadel dve trojki. Turki so drugo četrtino dobili kar s 24:11 in imeli ob odmoru šest točk naskoka (31:37).

11.000 gledalcev v Menora Mivtachim Areni je bilo na nogah v zadnji četrtini, ko je Maccabiju uspelo izenačiti in po zabijanju Joeja Alexandra 32 sekund pred koncem celo povesti s 65:63. Jan Vesely je po podaji Emirja Preldžića zabil za izenačenje, a je zgrešil dodaten prosti met. Gostitelji so imeli napad za zmago, vendar je Jeremy Pargo (21 točk) zgrešil met ob pisku sirene.

V napetem podaljšku je odgovornost prevzel nekdanji organizator igre pri LA Lakersih Andrew Goudelock (15 točk). S prodorom in polaganjem devet sekund pred koncem je odločil srečanje. Zadnji met je Pargo iz težkega položaja zgrešil. Veselje Željka Obradovića in njegovih varovancev v Tel Avivu se je začelo.

Pappas junak v Atenah
Zelo napeto srečanje je bilo tudi v olimpijski dvorani OAKA v Atenah. Panathinaikos je izsilil četrto tekmo proti CSKA-ju (86:85). Vse je že kazalo na zanesljivo zmago Grkov, ki so zadeli kar 16 trojk iz 31 poskusov. Neustavljiv je bil Nikos Pappas, ki je bil kar petkrat natančen izza črte (25 točk).
Weems naredil nepotrebno osebno napako
Loukas Mavrokefalidis
je dve minuti in pol pred koncem povišal na 74:65. V končnici je Sonny Weems nanizal kar tri trojke zapored, Miloš Teodosić pa je devet sekund pred koncem ujel priključek (84:83). Dimitris Diamantidis je zadel le en prosti met in Kyle Hines je štiri sekunde pred koncem izenačil na 85:85. Weems je po nepotrebnem zaprl pot Pappasu na sredini parketa, a je najboljši strelec tekme zadel le en prosti met. Moskovčani niso imeli več minute odmora, zato so skušali z dolgo podajo, ki pa so jo Grki prestregli.
Četrta tekma bo v sredo zvečer v Atenah.