Memphis je eden izmed četverice klubov, ki v novi sezoni še ne poznajo poraza. Ob Grizlijih je to na Vzhodu še Miami, na Zahodu pa Houston in Golden State. Foto: EPA

Skupno so Grizliji prišli že do 16. zaporedne zmage v domači dvorani FedEx Forum, kar je prav tako nov rekord moštva. Viden delež k zmagi je znova prispeval tudi Beno Udrih kot rezervni organizator igre: v 17 minutah igre je zbral 9 točk, prispeval 4 podaje in še dvakrat skočil.

Popolna moštvena predstava
Prvi strelec ekipe, ki sicer stavi na moštveni pristop, je bil katalonski zvezdnik Marc Gasol, ki je zbral 16 točk, Zach Randolph jih je dosegel 15, Tayshaun Prince 14, Tony Allen pa 12, razen Princea pa je vsak od omenjene trojica dodal še kar po 11 skokov. Randolph je tako prav na vseh štirih tekmah prišel do dvojnega dvojčka. Tudi peti iz prve peterke Mike Conley je presegel mejo desetih točk in je večer sklenil z 11.

Grizliji ukrotili vročega Davisa
Pri gostih iz New Orleansa je bil prvi strelec Tyreke Evans z 21 točkami, Anthony Davis, čigar povprečje na prejšnjih tekmah je bilo 28, je tokrat zaradi odlične igre v obrambi Grizlijev zbral le 14 točk, skupno pa so Pelikani iz igre metali le 34-odstotno.

Houston prav tako četrtič zmagal
Philadelphia je doma z 93:104 izgubili proti Houstonu, 76'ersi še vedno čakajo na prvo zmago, medtem ko je Houston tako kot Memphis dobil prav vse štiri tekme. Znova je blestel
James Harden s 35 točkami. Rocketse že ponoči čaka gostovanje pri Miamiju, obračun stoodstotnih bo vhunec noči, v kateri brata Dragić s Phoenixom sicer gostujeta pri LA Lakersih.

Tekme 3. novembra:

MEMPHIS - NEW ORLEANS 93:81
Gasol 16 in 11 skokov, Randolph 15 in 11 skokov, Udrih 9 (iz igre 4/8), 4 podaje in 2 skoka v 17 minutah.

PHILADELPHIA - HOUSTON 93:104
BROOKYLN - OKLAHOMA 116:85
DALLAS - BOSTON 118:113
DENVER - SACRAMENTO 105:110
LA CLIPPERS - UTAH 107:101