Če so prvo medsebojno tekmo zanesljivo dobili z 78:59, so se tokrat morali zanjo pošteno potruditi, saj so Danci ves čas dihali za Heliosov ovratnik.

Prvi polčas je minil v bolj ali manj izenačeni igri, ki posledično ne eni ne drugi ekipi ni prinesla izrazite prednosti. V 24. minuti pa so Domžalčani prvič na tekmi povedli za deset točk (40:50), toda tudi to ni bilo dovolj za mirno nadaljevanje, saj so gostitelji še pred koncem tretje četrtine zaostanek prepolovili.

V uvodu zadnje četrtine so se Danci še bolj približali - na tri točke, dobrih šest minut pred koncem pa so zaostajali le še z 59:61, potem ko je trojko zadel Mike Gesell. Pozneje so izid tudi izenačili (66:66), 44 sekund pred koncem pa je Helios vodil z 68:70. Zatem so Bearsi zapravili svoj napad, na drugi strani pa je Simo Atanacković 9,7 sekunde pred koncem zadel oba prosta meta in odločil tekmo.

Pri Heliosu sta bila najbolj razpoložena Brandyn Curry in Tomaš Kyzlink s po 23 točkami.

Domžalčane naslednja tekma čaka prihodnji torek, ko bodo gostili ekipo Ironi Nahariya iz Izraela.
Izjava po tekmi
Jakša Vulić, trener Helios Sunsov:
“Za nas je zmaga zelo pomembna. Upam namreč, da nam bo dala potrebno samozavest za nadaljevanje sezone, ne samo v mednarodnih tekmovanjih, temveč predvsem v domačem prvenstvu. Uspeli smo nadzorovati skok pod obema obročema, pa tudi prodirali smo zelo dobro. To je našim tekmecem povzročalo dovolj težav, da smo na koncu zmago slavili mi."