Dvobo  krilnih centrov Lova in Griffina je pripadel prvemu, toda na koncu se je zmage veselil zvezdnik Clippersov. Foto: Reuters
Dvobo krilnih centrov Lova in Griffina je pripadel prvemu, toda na koncu se je zmage veselil zvezdnik Clippersov. Foto: Reuters
Nikola Peković dokazuje, da je 60-milijonska pogodba za pet let povsem upravičena. Foto: EPA

Jared Dudley je 38 sekund pred koncem zadel ključno trojko, Chris Paul pa je zmago (120:116) potrdil s petimi zadetimi prostimi meti v zadnjih 19 sekundah. Clippersom se v podaljšku ni poznala odsotnost njihovega prvega strelca Blaka Griffina (32 točk, 10 skokov), ki je moral zaradi osebnih napak igro zapustiti dobre štiri minute pred koncem. Jamal Crawford je dosegel 22 točk, Chris Paul 19 točk in 13 podaj.

Pri Minnesoti je s 45 točkami in z 19 skoki (oboje rekord sezone) blestel Kevin Love, ki mu je s 34 točkami in 14 skoki sledil Nikola Peković. Črogorec je imel v rednem delu met za zmago, a je dvakrat zgrešil. Pod siceršnjim povprečjem sta odigrala Kevin Martin (16 točk) in predvsem Ricky Rubio, ki v 38 minutah ni dosegel niti točke, je pa podelil 12 podaj.

Toronto končal dva niza Oklahome
Prost večer so si po zmagi v San Antoniu očitno vzeli Thunderji iz Oklahome, ki so na domačem igrišču s 104:98 izgubili proti Torontu. To je bil sploh prvi domači poraz Oklahome v sezoni (13:1), s tem pa je prekinjen tudi niz devetih zmag. Raptorsi so v zadnji minuti in pol naredili delni izid 6:0. Vse točke so dosegli s črte prostih metov. Kyle Lowry je dosegel 22 točk, Amir Johnson jih je vknjižil 17 in 13 skokov. Russell Westbrok je tekmo končal pri 27 točkah, Kevin Durant pri 24.

Tretji trojni dvojček Stephensona
Na tretji nedeljski tekmi Indiana ni imela večjih težav z Bostonom (106:79). Vedno boljši Lance Stephenson je z 12 točkami, 10 skoki in 10 podajami prišel do svojega tretjega trojnega dvojčka v sezoni. Paul George je dosegel 24 točk, povratnik po dolgotrajni poškodbi Danny Granger pa je zadel štiri od petih metov izz črte.

INDIANA - BOSTON 106:79
George 24, Hibbert 15 in 12 skokov, Stephenson 12, 10 skokov in 10 podaj; Bradley 13, Green in Lee po 11.

OKLAHOMA CITY - TORONTO 98:104
Westbrook 27, Durant 24, Ibaka 9; Lowry 22, Johnson (13 skokov) in DeRozan po 7, Salmons 14, Valančiunas 13.

LA CLIPPERS - MINNESOTA * 120:116
Griffin 32 in 10 skokov, Crawford 22, aul 19 in 13 podaj, Collison 18, Dudley 15; Love 45 (met za 2: 13/17) in 19 skokov, Peković 34 in 14 skokov, Martin 16.