James Harden je po selitvi v Houston stopil iz sence Kevina Duranta, a to bo tokrat očitno premalo za napredovanje v naslednji krog končnice. Foto: Reuters
LA Lakersi
Skrušeni pogledi na klopi LA Lakersov so zgovorni. Foto: EPA

Gostitelji so na začetku zadnje četrtine po seriji treh trojk povedli z 89:74. Houstonu je nato v razmiku šestih minut uspela serija 21:2, po kateri so povedli s 95:91, še dve minuti pred koncem pa so po košu Jamesa Hardena (36 točk) vodili s 97:95. Oklahoma je nato zadela dve trojki in vodstva več ni izpustila.

"Zabavno je. Smo v tem času leta, ko imamo pred seboj en sam cilj. Vemo, kakšen je ta cilj in ne smemo dovoliti nikomur, da nam pride na pot. To je tudi razlog, da se je ekipa tako dobro odzvala na dejstvo, da smo zapravili tako visoko vodstvo," je bil po zmagi miren Russell Westbrook, ki je dosegel 29 točk, toliko jih je prispeval tudi prvi zvezdnik Kevin Durant.

Spursi dobili vse četrtine
Na zahodu z 2:0 v zmagah vodi tudi San Antonio, ki je na kolena spravila LA Lakerse s 102:91. Niti Spursov, ki so dobili vse četrtine, je uspešno povezoval Tony Parker (28 točk in 7 podaj), po 16 točk pa sta prispevala Tim Duncan in Kawahi Leonard.

"Mislim, da smo na domačem parketu prikazali dve zelo spodobni tekmi, kar velja predvsem za igro v obrambi. To je bil vseskozi naš cilj, večino sezone smo ga tudi dobro uresničili, nekoliko slabše nam je šlo v zadnjih treh tednih sezone, a proti Lakersom smo se vrnili na stare tirnice," je bil zadovoljen trener zmagovalne ekipe Gregg Popovich.

Indiana po letu 2004 spet vodi z 2:0
Na pol poti do napredovanja je tudi Indiana, ki je premagala Atlanto s 113:98. Paul George je dosegel 27 točk, s čimer je še drugič zapored postavil svoj strelski rekord v končnici. Indiana je z 2:0 v končnici povedla prvič po letu 2004.

Liga NBA, končnica, 1. krog, vzhod
INDIANA (3) - ATLANTA (6) - 2:0
113:98 (25:19, 34:31, 29:26, 25:22)
George 27, Hill 22, Hibbert in Green po 15, Augustin in Pendergraph po 8, West 7, Hansbrough 5, Stephenson 4, Mahinmi 2; Harris 17, Smith in Teague po 16, Horford 13 in 10 skokov, Korver 9, Mack in Taylor po 5, Johnson, Petro in Scott po 4, Stevenson 3, Jones 2.
105:102 (29:28, 28:27, 21:17, 27:30)
Durant in Westbrook po 29, Ibaka 12 in 11 skokov, Sefolosha 11, Martin 10, Jackson 6, Perkins in Collison po 4; Harden 36 in 11 skokov, Parsons 17, Beverley 16, Delfino 11, Asik 9 in 14 skokov, Lin 7, Smith 6.
SAN ANTONIO (2) - LA LAKERS (7) - 2:0
102:91 (28:23, 28:25, 22:20, 24:23)
Parker 28, Leonard in Duncan po 16, Ginobili 13, Bonner 10, Splitter 8, Neal 7, Green in Jopeph 2; Howard in Blake po 16, World Peace in Gasol po 13, Morris 10, Nash 9, Jamison 6, Clark 4, Hill in Goudelock po 2.
Četrtek:
MEMPHIS (5) - LA CLIPPERS (4) - 0:2
Petek:
GOLDEN STATE (6) - DENVER (3) - 1:1
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.