Andre Igoudala je s trojko na začetku podaljška popeljal Philadephio v vodstvo, ki ga ni več izpustila iz rok. Foto: Reuters
Brandon Jennings se je izognil poti v NBA prek kolidža in je raje odšel v Evropo, kjer je lani igral za rimsko Lottomatico. Foto: Reuters
Manu Ginobili
Zdravnik pregleduje dlan Manuja Ginobilija, potem ko je Argentinec zbil netopirja. Foto: Reuters
Mo Williams in Varejao
Cleveland je lani sezono začel 1-2, nato pa je nanizal osem zaporednih zmag in redni del končal kot najboljše moštvo Vzhoda. Foto: Reuters

Andre Igoudala je bil z 32 točkami junak šeste zaporedne zmage Philadelphie nad New Yorkom. Chris Duhon je pet sekund pred koncem s polaganjem izsilil dodatek, v katerem je bilo nato videti samo goste (19:5). Pri Knicksih je največ točk zbral Al Harrington, ki je zaigral kot rezervist in nato večer sklenil z osebnim rekordom in 42 doseženimi točkami. Najboljši osebni dosežek v Ligi NBA je postavil tudi Danilo Gallinari s 30 točkami. Primož Brezec ni bil med dvanajsterico igralcev na klopi gostov.

Dvoboj je potekal v senci tretje finalne tekme v bejzbolski ligi MLB, kjer so NY Yankeesi proti Philadelphii povedil z 2:1 v zmagah.

Sanjski začetek "Evropejca"
, prvi novinec iz ZDA, ki se je za preboj v NBA odločil po "ovinku" v Evropi, je navdušil na prvi domači tekmi v Milwaukeeju. Jennings je prvi večer za malo zgrešil trojni dvojček (17 točk in po 9 podaj ter skokov), s čimer bi postal prvi "rookie" po Oscarju Roberstonu in daljnem letu 1960, ki bi mu uspel takšen podvig. Tokrat je Jennings natresel Detroitu 24 točk, za zmago Bucksov pa je bil odločilen njegov niz v tretji četrtini, ko je zadel vseh sedem metov iz igre.

James tokrat raje podajal
Cleveland
s skromnim Charlottom ni imel pretiranih težav (90:79), LeBron James pa se je tokrat podredil moštvu (14 točk, devet podaj in sedem skokov) in preknil niz 18 tekem, ko je dosegel vsaj 20 točk.

"Manu" ujel netopirja
Sacramento
je doživel še tretji poraz sezone, San Antonio je bil boljši s 113:94, Beno Udrih pa je v 19 minutah prispeval 6 točk. Junak večera je bil Emanuel Ginobili, ker je sredi prve četrtine blokiral in ujel netopirja, ki je letal med igralci. Navdušenje navijačev je bilo po Argentinčevi potezi neizmerno.

Tekme 31. oktobra:
WASHINGTON - NEW JERSEY 123:104
Arenas 32, Blatche 30; Roberts 25.

CLEVELAND - CHARLOTTE 90:79
Williams 24, James 14, 9 podaj in 7 skokov; Radmanović 12, Augustin 11.

NEW YORK - PHILADELPHIA 127:141 - po podaljšku
Harrington 42 (16/22), Galinari 30; Igoudala 32 (12/21), 11 skokov in 7 podaj, Williams 27, Brezec izven moštva.

HOUSTON - PORTLAND 111:107
Ariza 33, Brooks 28; Roy 42 (12/20).

MILWAUKEE - DETROIT 96:85
Jennings 24, Warrick 21; Gordon 26.

LA CLIPPERS - DALLAS 84:93
Kaman 27 in 11 skokov; Nowitzki 24 in 9 skokov, Terry in Marion po 16.

SAN ANTONIO - SACRAMENTO 113:94
Parker 24, Jefferson 21, Hill 15; Martin 26, Hawes 22, Udrih 6 (iz igre: 2/4), 2 skoka in podaja v 19 minutah.