Roy Hibbert je odlično igral predvsem pod svojim obročem. Iz igre je metal 6/13. Foto: Reuters
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je desetič igral v končnici, šele osmič se je prebil mimo uvodnega kroga. Foto: Reuters

Odločilni trenutek je bil pet minut pred koncem, ko je New York vodil z 92:90, njegov prvi zvezdnik Carmelo Anthony pa je skušal akcijo končati z zabijanjem. Toda pod obročem ga je blokiral Roy Hibbert. V naslednjih treh minutah so Pacersi nato naredili delni izid 11:2 in se po devetih letih spet prebili v finale vzhoda.

Hibbert podelil pet banan
Člani prve peterke Indiane so dosegli kar 98 točk svoje ekipe. Indiana je izvajala kar 46 prostih metov, New York le 18. Razmerje v blokadah - 7:0 za zmagovalce. Samo Hibbert je podelil 5 "banan", ob 21 točkah je ujel še 12 odbitih žog.

"Pred sezono so za moje storitve plačali veliko denarja, moral sem se jim oddolžiti. Če mi ne gre dobro v napadu, moram v obrambi zaščititi prostor v raketi, tokrat mi je šlo res dobro," je bil po tekmi dobre volje Hibbert.

Veliko točk, a zgrešil vse ključne mete
"Imajo res dobro obrambo, dobro so zaščitili raketo. V napadu nam res ni bilo lahko. Treba jim je priznati - bili so boljši," pa je povedal Anthony, ki je bil z 39 točkami sicer prepričljivo prvi strelec tekme, a je v zadnji četrtini zgrešil pet metov zapored, vmes pa izgubil še tri žoge.

Liga NBA, konferenčni polfinale, vzhod:
INDIANA
(3) - New York (2) - 4:2
106:99 (29:27, 26:20, 26:34, 25:18)
Stephenson 25 (met: 9/13) in 10 skokov, George 23, Hibbert 21 in 12 skokov, West 17, Hill 12, Young 5, Augustin 3; Anthony 39 (met: 15/29), Shumpert 19, Smith 15 in 10 skokov, Copeland 9, Prigioni 6, Martin 5, Chandler, Felton in Stoudemire po 2.
MIAMI (1) - Chicago (5) - 4:1
Zahod:
Golden State (6) - SAN ANTONIO (2) - 2:4

Oklahoma (1) - MEMPHIS (5) - 1:4
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrali so na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.