J. R. Smith je dosegel 28 točk, devet več kot celotna klop Atlante. Foto: Reuters
LeBron James je z zabijanjem dokončno pokopal Atlanto. Foto: Reuters

29-letni branilec je bruhal ogenj ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, ko je dosegel 17 od 22 točk Clevelanda v delnem izidu 22:4, s katerim so Konjeniki prelomili tekmo. V tem delu je zadel pet trojk, skupno osem iz 12 poskusov.
"Ko je vroč, se kadi vse okoli njega," je Smitha pohvalil trener David Blatt. Smith je bil edini rezervist gostov (igrali so le z osmimi igralci), ki se je vpisal med strelce. Kljub temu je dosegel 9 točk več kot celotna klop Atlante.
"Ko sem začel metati, so mi vsi rekli, naj nadaljujem," je povedal "pistolero" Smith, ki je med tekmo pihajoč v kazalec nakazoval občinstvu, da poseduje pištolo. Prispodoba ni bila daleč od resnice, saj je tekmo končal pri 28 točkah, osebnem rekordu v končnici.

Poškodba Carrolla
Stvari so se za Hawkse spremenile v moro, ko se je pet minut pred koncem poškodoval njihov prvi strelec v končnici DeMarre Carroll. Krilni košarkar Atlante, ki v povprečju dosega 17 točk in je glavni obrambni igralec na Jamesu, si je poškodoval koleno. Sumijo na poškodbo kolenskih vezi, kar bi bil hud udarec za ambicije Sokolov.

Kljub njegovi poškodbi se je Atlanta po zaostanku 18 točk slabo minuto pred koncem približala le na minus štiri (87:91). Vse upe gostiteljev je z izjemnim zabijanjem razblinil James.

James, ki je iz igre metal 12/26, je dodal še osem skokov in 6 podaj. Izkazal se je tudi centrski par Clevelanda. Tristan Thompson je vknjižil 14 točk in 10 skokov, Timofej Mozgov pa 10 točk in 11 skokov. Skok so Cavsi dobili z 49:37. Kyrie Irving je tekmo končal z 10 točkami in 6 podajami. Pri Atlanti je bil s 27 točkami najučinkovitejši organizator igre Jeff Teague. Al Horford jih je prispeval 16, Paul Millsap tri manj.

Naslednja tekma bo v noči na soboto prav tako v Atlanti.