Alen Omić je dosegel 15 točk (sedem skokov), 13 jih je dodal Yogi Ferrell. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je dosegla prvi točki, a Budućnost je hitro prevzela vodstvo (2:3). Črnogorska ekipa je tudi prva prišla do višje prednosti (4:11). Olimpija je odgovorila s serijo 7:0, s katero je izenačila (11:11). Gostje so bolje odigrali končnico prve četrtine, povedli so za šest (11:17).

Sorodna novica Pod strop Stožic veličastno dvignili legendarno desetko Dušana Hauptmana

V drugi četrtini je podgoriška ekipa znova povedla za šest (18:24). Olimpija je s serijo 8:0 ujela tekmece (26:26). A Budućnost je bila znova učinkovitejša v končnici četrtine, povedla je za devet (26:35). Gostje so ob polčasu vodili za sedem (28:35).

Tolikšno prednost so ohranjali tudi v tretji četrtini (33:40, 37:44). Jurica Golemac je moral posredovati z minuto odmora, ko je Budućnost prvič na tekmi povedla za deset točk (39:49). To prednost so gostje ohranjali (41:51, 43:53, 45:55) in jo v nadaljevanju povečali na + 19 (47:66).

V zadnji četrtini so gostje povišali prednost na +20 (50:70). Tri minute pred koncem je bilo +23 (52:75) in zmaji so samo še čakali zadnji pisk sirene.

Ob polčasu so pod strop dvignili dres legendarnega košarkarja Dušana Hauptmana.